Вівторок
11.02.2025
08:07
Нові твори
Чому я хочу бути поліцейським?

Який подарунок краще всього?

Піонерський табір

Літо 2023 року

Лист для батьків, чому мені потрібно завес...

Теми творів
Хобі Родина здоров'я цирк літо канікули зима Улюблена Тварина іграшки Новий рік Улюблений фільм Улюблений квітка день народження Мій Клас улюблений вчитель Моя Кімната Перший Сніг Андерсен творчість навчання Вчинки Дідусь Рідне Місто квіти осінь Короленка космос Врубель Комарів Саврасов Полєнов Грабар Нестеров Решетніков Тургенєв Прислів'я маршак Україна ВІЙНА Єршов Д. Дефо природа доброта Фантастика свята ЛЕГЕНДИ їжа байки Чехов Сусіди Лермонтов улюблена іграшка Бредбері спорт Підручник Куїнджі Рідний Край Лєсков гомер Пришвін казки Герасимов Маковський Васнєцов Левітан Шишкін Распутін Дж. Свіфт Дж. Лондон міфи щастя Ж. Верн Дитинство Великдень Домашня Тварина Конан Дойл Сестра література Абрамов Некрасов Як я провів літо Дж. Олдрідж Масниця весна О. Генрі Відпочинок Пушкін Івашкевич пукирев васнецов попов Перов Андрєєв Прізвиська Гоголь Салтиков-Щедрін екологія Платонов Крилов Побут Юон Карамзін іграшка професії Мрія Сервантес Шекспір Магія зощенко Грін Паустовський традиції праця Заздрість бальзак Слово О Полку Ігоревім зимові канікули мама Фонвізін Грибоєдов церква фільми Мольєр Батьківщина зло Островський Армія мистецтво ліс світ Добро толстой знання США село китай краса Літні Канікули Гумільов Оскар Уальд Тато тварини Гончаров історія Достоєвський тютчев айтматов Горький Бунін Кафка поезія дружба Ким Я Хочу Стати Джек Лондон Індія книга Єсенін кіно Улюблений Предмет Релігія Єрофєєв вчитель Купрін Солженіцин Музика Булгаков Ахматова театр Медицина Хемінгуей школа наука Васильєв Комп'ютер вільна тема
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Шкільні твори
Головна » Твори » ?-й клас

Що таке епос, лірика і драма

Будь-який літературний твір належить до одного з трьох літературних родів: епосу, лірики чи драмі.

Епосом у Стародавній Греції називали оповідання, розповідь. Автор епічного твору, як говорив Аристотель, розповідає про подію, як про щось окреме від себе». В епічному творі, як правило, є сюжет, персонажі і оповідач. У творах великих епічних форм кілька сюжетних ліній, розповідається про події, що відбуваються одночасно в різних місцях («Повість тимчасових років»). Дія, про яку йдеться, може розігруватися на протязі десятків років, включати в себе безліч епізодів. На початку XVI ст.створений самий чудовий пам'ятник жанру ходінь — «Ходіння за три моря» Афанасія Нікітіна.

Епічні твори написані в певних жанрах. Епічні жанри діляться на три групи: велика форма — героїчна пісня, билина, епопея, роман, літопис; середня — повість, повчання; мала — оповідання, новела, байка і ін.

Епосом також називають героїчна оповідь про минуле, тому що основні події тут розгортаються на тлі широкої картини народного життя. Наприклад, про життя карело-фінського народу розповідає «Калевала». На Русі героїчний епос представляють билини — руські народні епічні пісні про подвиги богатирів («Ілля Муромець і Соловей-розбійник», «Садко»). Героїчний епос існує практично у всіх народів як в усній, так і в письмовій формах. Великим епічним письмовим жанром вважається літопис — історичне оповідання, яке велося за роками («Повість тимчасових років»).

Якщо билини та легенди існували як в усній, так і в письмовій формах, то перекази були оповіданнями, які передавалися з уст в уста і відображали не послідовний ланцюг подій, а один яскравий і маловідомий епізод історії.

До середнім письмовим жанрів можна віднести повчання — заповіт, повчання старшого молодшим («Повчання» Володимира Мономаха).

Ще один поширений епічний жанр — повість. Вона присвячена кількома епізодами з життя головного персонажа (Н. В. Гоголь «Тарас Бульба»), тоді як історія — лише одному яскравому нагоди або моменту (А. П. Чехів «Хамелеон»). У Росії розповідь, перш ніж стати самостійним жанром, вважався короткою різновидом повісті.

Лірика — рід літератури, в якому на першому місці автор, його почуття, думки. Висловлює їх ліричний герой — той, від особи якого пишеться твір. На відміну від епосу, ліричний твір не має сюжету або він ледь намічено.

Найпоширенішими ліричними жанрами вважаються ода, елегія, послання. Одою називається вірш в урочистому тоні з постійним колом тем — прославлення монарха, державного величі (оди М. в. Ломоносова).

У ліричних творах важливі кожне слово, інтонація, ритм. Тому лірика тяжіє до віршованій формі. Але вірші не обов'язковий ознака лірики. Є вірші у В. С. Тургенєва в прозі («Російська мова» та ін), у яких письменник висловив думки і почуття, які володіли ним протягом усього творчого шляху.

Твори, які можна віднести і до епосу, і до лірики, називаються ліро-епічними. У них сюжет невіддільний від переживань оповідача.

Великий ліро-епічний жанр — поема. У поемі розповідається про різні події крізь призму авторського сприйняття.

Інший ліро-епічний жанр балада. В ній розповідається про яких-небудь виняткових події — історичних чи легендарних. Головна тема балади — зіткнення героя з долею і долею.



Категорія: ?-й клас | Додано: 08.10.2017
Переглядів: 739 | Рейтинг: 0.0/0


Всього коментарів: 0
avatar