Твір/реферат на тему "Шлях Гітлера до влади"
В першу чергу вирішальне значення приходу Гітлера до влади зіграв світовий економічний криза, який пройшовся в 1929-30 роках по економіці багатьох країн - шалене зростання безробіття, до мінімуму урізані соціальні програми і т. д. Якщо погано доводилося щодо потужним державам (США, Англія, Франція), то Веймарській республіці, на якій, крім усього іншого лежав тягар репараційних обмежень, було просто несила.
Невміле правління президент республіки Пауля Гінденбурга і канцлера Генріха Брюнінга призвели до того, що у вересні 1930 року Націонал-соціалістична робітнича партія Німеччини (НСДАП), офіційним керівником якої був Гітлер, на виборах в рейстаг набирає більше 20% голосів (107 мандатів), а на виборах 1932 - 37% голосів, ставши найсильнішою і найвпливовішою фракцією в рейхстазі.
Практично всі великі промисловці Німеччини зробили ставку на націонал-соціалістів, які обіцяли швидке вирішення всіх економічних проблем. Отримавши підтримку промислової еліти і шантажуючи президента Гінденбурга заблокувати будь-яку роботу рейхстагу, Гітлер домігся того, що 30 січня 1933 року його призначили рейхсканцлером Німеччини.
Ставши канцлером, Гітлер відразу ж зробив ряд рішучих дій. Оголосивши в країні надзвичайний стан, він заборонив всі неугодні йому друковані видання, також заборонив несанкціоновані владою зібрання та демонстрації. 27 лютого 1933 року організував підпал Рейхстагу і звинувативши в цьому комуністів, домагається заборони комуністичної партії в Німеччині, фактично встановивши диктатуру тільки своїй партії НСДАП.
Тим не менш, на дострокових виборах у рейстаг в березні 1933 року нацистам не вдалося отримати абсолютну більшість мандатів - Гітлер змушений був піти на певні угоди з іншими партіями, які йому вдається обдурити. Простягнувши в рейхстазі голосування за "Закон про надзвичайні повноваження", Гітлер домагається практично необмежених повноважень для правлячої партії (націонал-соціалістів) правити країною в обхід рейхстагу. Розставивши на всіх ключових посадах в уряді і в міських управах своїх людей, НСДАП встановлює повний контроль над усіма аспектами життя в Німеччині.Менш ніж через рік інші партії в Німеччині були або заборонені, або самі припинили своє існування. Активно запрацював головний репресивний апарат Гітлера - таємна державна поліція (Гестапо).
2 серпня 1934 року помирає президент Німеччини Гінденбург Пауль. Нацисти приймають рішення об'єднати пост президента з посадою рейхсканцлера. Так з'явилася посада практично з необмеженими повноваженнями - фюрер. Природно ним став Адольф Гітлер...
|