Субота
18.05.2024
09:11
Нові твори
Чому я хочу бути поліцейським?

Який подарунок краще всього?

Піонерський табір

Літо 2023 року

Лист для батьків, чому мені потрібно завес...

Теми творів
Хобі Родина здоров'я цирк літо канікули зима Улюблена Тварина іграшки Новий рік Улюблений фільм Улюблений квітка день народження Мій Клас улюблений вчитель Моя Кімната Перший Сніг Андерсен творчість навчання Вчинки Дідусь Рідне Місто квіти осінь Короленка космос Врубель Комарів Саврасов Полєнов Грабар Нестеров Решетніков Тургенєв Прислів'я маршак Україна ВІЙНА Єршов Д. Дефо природа доброта Фантастика свята ЛЕГЕНДИ їжа байки Чехов Сусіди Лермонтов улюблена іграшка Бредбері спорт Підручник Куїнджі Рідний Край Лєсков гомер Пришвін казки Герасимов Маковський Васнєцов Левітан Шишкін Распутін Дж. Свіфт Дж. Лондон міфи щастя Ж. Верн Дитинство Великдень Домашня Тварина Конан Дойл Сестра література Абрамов Некрасов Як я провів літо Дж. Олдрідж Масниця весна О. Генрі Відпочинок Пушкін Івашкевич пукирев васнецов попов Перов Андрєєв Прізвиська Гоголь Салтиков-Щедрін екологія Платонов Крилов Побут Юон Карамзін іграшка професії Мрія Сервантес Шекспір Магія зощенко Грін Паустовський традиції праця Заздрість бальзак Слово О Полку Ігоревім зимові канікули мама Фонвізін Грибоєдов церква фільми Мольєр Батьківщина зло Островський Армія мистецтво ліс світ Добро толстой знання США село китай краса Літні Канікули Гумільов Оскар Уальд Тато тварини Гончаров історія Достоєвський тютчев айтматов Горький Бунін Кафка поезія дружба Ким Я Хочу Стати Джек Лондон Індія книга Єсенін кіно Улюблений Предмет Релігія Єрофєєв вчитель Купрін Солженіцин Музика Булгаков Ахматова театр Медицина Хемінгуей школа наука Васильєв Комп'ютер вільна тема
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Шкільні твори
Головна » Твори » ?-й клас

«Слово о полку Ігоревім»: короткий зміст

Поема «Слово о полку Ігоревім», короткий зміст якої допоможе читачеві скласти загальне уявлення про твір, написана приблизно в 12 столітті. Автор невідомий.

В основі сюжету – розповідь про похід руських князів на половців. Поема складається з вступу, трьох частин і заключного слова.

На самому початку «Слова» літописець звертається до стародавнього сказателю і співакові Віщому Бояну, запевняючи, що він не стане «розтікатися думкою по древу», а буде говорити чітко і по суті.

Головна сюжетна лінія твору стосується військового походу князя Ігоря, який вирішив включити землю половецьку до складу Київської Русі. Незважаючи на знамення у вигляді сонячного затемнення, що стався напередодні виходу дружини, воїни хоробрі все ж вирушили в дорогу. І в першому ж бою русичі розбили половців, діставши багаті трофеї – в тому числі і прекрасних дівчат.

Але вже на наступний день Ігор з дружиною були атаковані новими силами ворога і в результаті небувалої за кровопролитности битви виявилися поваленими. Бій тривав дві доби. Князь потрапив у полон. Земля руська занурилася в печаль, а половці почали вимагати з неї данину.

Князь Святослав побачив страшний сон, і коли дізнався про поразку Ігоря, вирішив, що це було понад повідомлення. Він закликав всіх руських князів об'єднатися і помститися половцям. Але нащадків Ярослава Мудрого долали чвари. Київська Русь була просякнута ворожнечею і розривалася на частини.

Тим часом Ігоря оплакувала в Путивлі його дружина. Плач Ярославни долетів до Дніпра-Славутича, до якого вона зверталася з благанням про допомогу. Річка змилосердилася над княгинею і підказала Ігорю шлях додому.

Російській владиці допоміг один з половців по імені Олвур, що володіє чаклунськими здібностями. Він перетворив князя сокола, а сам став вовком. Птах летіла за твариною, яке вело її на батьківщину.

Вороги хопилися Ігоря і відправили за ним погоню. Половцям Гзаку і Кончакові було непросто, адже їм дорогу ніхто не вказував. Переслідувачі намагалися придумати, як повернути руського князя. Зокрема, вони хотіли вбити його сина Володимира. Але все ж відмовилися від цієї затії, злякавшись помсти.

В один прекрасний день на світанку князь Ігор досяг рідної землі. Його зустрічали щасливі русичі. Раділи і складали на честь свого правителя пісні люди у всіх містах Київської Русі. Вони прославляли та Ігоря, і його сина, і всіх хоробрих дружинників. «Слово» закінчується на урочистій і оптимістичній ноті.



Категорія: ?-й клас | Додано: 06.10.2017
Переглядів: 873 | Рейтинг: 0.0/0


Всього коментарів: 0
avatar