Твір на тему: Цілющі властивості природи
«Цілющі властивості природи,збереження і зміцнення здоров'я в союзі з природою»
Природа – це своєрідна форма нашої душі, без якої людина не може існувати. Хіба він зміг би дихати, харчуватися, жити без неї? Природа з такою знайомою материнською турботою турбуватися за своє істинно досконале творіння – людини. Адже, того не помічаючи, ми перебуваємо під її м'яким пір'ястим крильцем.
Великі і неосяжні цілющі джерела нашої природи. Неможливо перерахувати величезну кількість найрізноманітніших рослин: трав, дерев, грибів. І людина живе разом з ними в гармонійному союзі, пов'язаний невидимою нерозривному ниточкою. Багато мільйонів років, з того моменту, як з'явився перший homo sapiens, він безперервно продовжував шлях в одну ногу з природою, не відстаючи ні на крок.
Вам ніколи не кружляло голову таке неосяжне кількість назв тварин, птахів, рослин або грибів? І це тільки те, що нам відомо. Уявіть хоча б на мить, що їх сотні мільйонів, а може, й більше. І багато людей зумів використати в цілях зміцнення здоров'я і підтримки життєвої сили, не завдаючи шкоди нашій «цілющою комори». Ще з давніх часів літописи говорять нам про існування відьом, чаклунів, відьом, шаманів, які ходили по лісах і луках, збираючи трави, при цьому з вражаючою точністю визначали, де отруйна трава, а де цілюща.До цих пір багато людей вірять в народну медицину, базовану на дарах природи.
Наприклад, звичайний подорожник. Ще з самого дитинства, поранивши коліно, ми відразу ж металися в пошуках цього темно-зеленого листочка, схожого на лопатку. Ще наші прабабусі говорили про його дивовижні властивості.
А як же знайома з дитинства ромашка? Чай з цього, здавалося б, банальне і повсякденного квітки був першим цілющим засобом при зубному болю, мігрені або розладі шлунка. А при проблемах з суглобами і ревматизмі люди брали «зцілюють» ванни з додаванням екстракту ромашки. В ній містяться ефірні олії, які усувають спазми кишечнику і мускулатури.
Можливо, все недолюблюють кропиву з-за її властивостей обпалювати шкіру, залишаючи на ній червоні пухирі. Недарма цю «кусачую» траву в Естонії називають «поцілунком холостяка». Однак, незважаючи на це не настільки доброзичливе якість, кропива все ще залишається одним із засобів народної медицини. Її цілющі властивості вельми цінні і надзвичайно корисні. Наприклад, наші прабабусі застосовували настій з кропиви для лікування ревматизму або розлади шлунка, жовчних шляхів або нирок.
Мабуть, всі знають про надзвичайні властивості рослин, що мешкають на суші, але мало хто замислюється про їх підводних побратимів – водоростях. Море – це комора здоров'я! Якими корисними властивостями володіють неабиякими підводні рослини. Людина, сам того не усвідомлюючи, відкрив для себе їх виняткові здібності до зцілення найрізноманітніших хвороб: від запалень шлунково-кишкового тракту до пухлинних процесів. А запаси йоду в них колосальні! Тому їх застосовують у лікуванні щитовидної залози.
Тварини теж невід'ємна частина природи. А скільки ми використовуємо в медичних цілях? Наприклад, ті ж п'явки – слизькі чорні слизняки, противні, безхребетні і безформні. Проте, здавалося б, незначні істоти здатні на таке благородне діяння, як порятунок життя, самі, при тому, не підозрюючи про це.
Адже недарма англійці кажуть «An apple a day keeps a doctor away». Фрукти і овочі не тільки дуже смачні, але і містити безліч вітамінів і поживних речовин для нашого організму. При тому, кожен по-своєму «індивідуальний», тому що набір органічних і неорганічних сполук, що входить в їх склад неоднаковий і дотримується природою в особливих пропорціях.
У наші дні, які сповнені суєти і поспіху, оскільки необхідно підтримувати своє здоров'я. Адже від здоров'я залежить наша працездатність, настрій. Кажуть: у здоровому тілі – здоровий дух, – а підтримувати гармонію нам допомагає природа. Вона є джерелом натхнення, і джерелом інформації, а найголовніше – здоров'я. Тому берегти природу-значить берегти себе.
|
Категорія: ?-й клас | Додано: 06.10.2017
|
Переглядів: 691
| Рейтинг: 0.0/0 |
|