Четвер
06.02.2025
01:49
Нові твори
Чому я хочу бути поліцейським?

Який подарунок краще всього?

Піонерський табір

Літо 2023 року

Лист для батьків, чому мені потрібно завес...

Теми творів
Хобі Родина здоров'я цирк літо канікули зима Улюблена Тварина іграшки Новий рік Улюблений фільм Улюблений квітка день народження Мій Клас улюблений вчитель Моя Кімната Перший Сніг Андерсен творчість навчання Вчинки Дідусь Рідне Місто квіти осінь Короленка космос Врубель Комарів Саврасов Полєнов Грабар Нестеров Решетніков Тургенєв Прислів'я маршак Україна ВІЙНА Єршов Д. Дефо природа доброта Фантастика свята ЛЕГЕНДИ їжа байки Чехов Сусіди Лермонтов улюблена іграшка Бредбері спорт Підручник Куїнджі Рідний Край Лєсков гомер Пришвін казки Герасимов Маковський Васнєцов Левітан Шишкін Распутін Дж. Свіфт Дж. Лондон міфи щастя Ж. Верн Дитинство Великдень Домашня Тварина Конан Дойл Сестра література Абрамов Некрасов Як я провів літо Дж. Олдрідж Масниця весна О. Генрі Відпочинок Пушкін Івашкевич пукирев васнецов попов Перов Андрєєв Прізвиська Гоголь Салтиков-Щедрін екологія Платонов Крилов Побут Юон Карамзін іграшка професії Мрія Сервантес Шекспір Магія зощенко Грін Паустовський традиції праця Заздрість бальзак Слово О Полку Ігоревім зимові канікули мама Фонвізін Грибоєдов церква фільми Мольєр Батьківщина зло Островський Армія мистецтво ліс світ Добро толстой знання США село китай краса Літні Канікули Гумільов Оскар Уальд Тато тварини Гончаров історія Достоєвський тютчев айтматов Горький Бунін Кафка поезія дружба Ким Я Хочу Стати Джек Лондон Індія книга Єсенін кіно Улюблений Предмет Релігія Єрофєєв вчитель Купрін Солженіцин Музика Булгаков Ахматова театр Медицина Хемінгуей школа наука Васильєв Комп'ютер вільна тема
Статистика

Онлайн всього: 6
Гостей: 6
Користувачів: 0

Шкільні твори
Головна » Твори » ?-й клас

Твір на тему: Цілющі властивості природи

«Цілющі властивості природи,збереження і зміцнення здоров'я в союзі з природою»

Природа – це своєрідна форма нашої душі, без якої людина не може існувати. Хіба він зміг би дихати, харчуватися, жити без неї? Природа з такою знайомою материнською турботою турбуватися за своє істинно досконале творіння – людини. Адже, того не помічаючи, ми перебуваємо під її м'яким пір'ястим крильцем.

Великі і неосяжні цілющі джерела нашої природи. Неможливо перерахувати величезну кількість найрізноманітніших рослин: трав, дерев, грибів. І людина живе разом з ними в гармонійному союзі, пов'язаний невидимою нерозривному ниточкою. Багато мільйонів років, з того моменту, як з'явився перший homo sapiens, він безперервно продовжував шлях в одну ногу з природою, не відстаючи ні на крок.

Вам ніколи не кружляло голову таке неосяжне кількість назв тварин, птахів, рослин або грибів? І це тільки те, що нам відомо. Уявіть хоча б на мить, що їх сотні мільйонів, а може, й більше. І багато людей зумів використати в цілях зміцнення здоров'я і підтримки життєвої сили, не завдаючи шкоди нашій «цілющою комори». Ще з давніх часів літописи говорять нам про існування відьом, чаклунів, відьом, шаманів, які ходили по лісах і луках, збираючи трави, при цьому з вражаючою точністю визначали, де отруйна трава, а де цілюща.До цих пір багато людей вірять в народну медицину, базовану на дарах природи.
Наприклад, звичайний подорожник. Ще з самого дитинства, поранивши коліно, ми відразу ж металися в пошуках цього темно-зеленого листочка, схожого на лопатку. Ще наші прабабусі говорили про його дивовижні властивості.

А як же знайома з дитинства ромашка? Чай з цього, здавалося б, банальне і повсякденного квітки був першим цілющим засобом при зубному болю, мігрені або розладі шлунка. А при проблемах з суглобами і ревматизмі люди брали «зцілюють» ванни з додаванням екстракту ромашки. В ній містяться ефірні олії, які усувають спазми кишечнику і мускулатури.

Можливо, все недолюблюють кропиву з-за її властивостей обпалювати шкіру, залишаючи на ній червоні пухирі. Недарма цю «кусачую» траву в Естонії називають «поцілунком холостяка». Однак, незважаючи на це не настільки доброзичливе якість, кропива все ще залишається одним із засобів народної медицини. Її цілющі властивості вельми цінні і надзвичайно корисні. Наприклад, наші прабабусі застосовували настій з кропиви для лікування ревматизму або розлади шлунка, жовчних шляхів або нирок.

Мабуть, всі знають про надзвичайні властивості рослин, що мешкають на суші, але мало хто замислюється про їх підводних побратимів – водоростях. Море – це комора здоров'я! Якими корисними властивостями володіють неабиякими підводні рослини. Людина, сам того не усвідомлюючи, відкрив для себе їх виняткові здібності до зцілення найрізноманітніших хвороб: від запалень шлунково-кишкового тракту до пухлинних процесів. А запаси йоду в них колосальні! Тому їх застосовують у лікуванні щитовидної залози.

Тварини теж невід'ємна частина природи. А скільки ми використовуємо в медичних цілях? Наприклад, ті ж п'явки – слизькі чорні слизняки, противні, безхребетні і безформні. Проте, здавалося б, незначні істоти здатні на таке благородне діяння, як порятунок життя, самі, при тому, не підозрюючи про це.

Адже недарма англійці кажуть «An apple a day keeps a doctor away». Фрукти і овочі не тільки дуже смачні, але і містити безліч вітамінів і поживних речовин для нашого організму. При тому, кожен по-своєму «індивідуальний», тому що набір органічних і неорганічних сполук, що входить в їх склад неоднаковий і дотримується природою в особливих пропорціях.

У наші дні, які сповнені суєти і поспіху, оскільки необхідно підтримувати своє здоров'я. Адже від здоров'я залежить наша працездатність, настрій. Кажуть: у здоровому тілі – здоровий дух, – а підтримувати гармонію нам допомагає природа. Вона є джерелом натхнення, і джерелом інформації, а найголовніше – здоров'я. Тому берегти природу-значить берегти себе.



Категорія: ?-й клас | Додано: 06.10.2017
Переглядів: 691 | Рейтинг: 0.0/0


Всього коментарів: 0
avatar