Твір на тему: образ загиблої Росії
На початку 1920-х рр. в літературі культивується образ загиблої Росії, «Росії, занесеної снігом (гімн 1921 р. і збірник віршів А. Сивого «Замело тебе снігом, Росія»). Тема загибелі Росії, апокаліпсису, кінця світу кочувала з твору в твір: вірші Кузьміної-Караваєвій (матері Марії), Вл. Смоленського, В. Буніна. Загибель Росії пов'язувалася навіть з введенням нової (без «ять» і ъ) орфографії. Письменники-емігранти (особливо Бунін) не визнавали її (професор Спекторський: «у майбутній Росії за нову орфографію будуть вішати»).
Біль і туга по Росії у багатьох пов'язувалася з темою відплати. Особливо гнівно й гостро звучала вона у віршах Гіппіус: «Скоро в старий хлів ти будеш загнаний палицею, народ, що не шанує святинь»,
У роки Другої світової війни більшість письменників, навіть не брали Радянську владу, закликали забути внутрішні чвари перед загрозою фашизму в Росії. Такі, як Л. Кузьміна-Караваєва, Анатолій Левицький, Борис Вільде, Корвін-Піотровський (Рига), стали учасниками Опору. Бунін писав: «У своєму будинку можна посваритися, але коли на вас бандити прут, тут вже всі чвари треба відкласти».
Але для деяких ненависть до політичного строю виявилася сильніше любові до Батьківщини. Співробітничали з фашистськими владою Мережковський, Шмельов, Сургачев.
Ще одна тема — апофеоз прийдешньої Росії і культура минулого. Оспівування «російської берізки» (по іронічному зауваженням Фед. Степуна) призводить до інтересу до народно-поетичної творчості, до його традицій.
«Бытописателями російського благочестя» стали Б. Зайцев («Преподобний Сергій Радонезький», «Олексій, чоловік Божий»); В. Шмельов («Літо Господнє», «Прощу»), А. Ремізов («Вогонь речей. Сни і предсонье»).
Предметом художнього дослідження стає історія Росії. Особливим успіхом користувалися романи Марка Алданова. Він написав близько 40 романів, есе, в яких ставив за мету показати події російської історії в контексті світової. Вже в першому історичному романі «Свята Олена — маленький острів» привертала увагу незвичайна трактування Наполеона.
Про долі російської інтелігенції оповідають романи «Ключ», «Втеча», «Печера», склали трилогію.
|
Категорія: ?-й клас | Додано: 06.10.2017
|
Переглядів: 461
| Рейтинг: 0.0/0 |
|