Вівторок
11.02.2025
04:46
Нові твори
Чому я хочу бути поліцейським?

Який подарунок краще всього?

Піонерський табір

Літо 2023 року

Лист для батьків, чому мені потрібно завес...

Теми творів
Хобі Родина здоров'я цирк літо канікули зима Улюблена Тварина іграшки Новий рік Улюблений фільм Улюблений квітка день народження Мій Клас улюблений вчитель Моя Кімната Перший Сніг Андерсен творчість навчання Вчинки Дідусь Рідне Місто квіти осінь Короленка космос Врубель Комарів Саврасов Полєнов Грабар Нестеров Решетніков Тургенєв Прислів'я маршак Україна ВІЙНА Єршов Д. Дефо природа доброта Фантастика свята ЛЕГЕНДИ їжа байки Чехов Сусіди Лермонтов улюблена іграшка Бредбері спорт Підручник Куїнджі Рідний Край Лєсков гомер Пришвін казки Герасимов Маковський Васнєцов Левітан Шишкін Распутін Дж. Свіфт Дж. Лондон міфи щастя Ж. Верн Дитинство Великдень Домашня Тварина Конан Дойл Сестра література Абрамов Некрасов Як я провів літо Дж. Олдрідж Масниця весна О. Генрі Відпочинок Пушкін Івашкевич пукирев васнецов попов Перов Андрєєв Прізвиська Гоголь Салтиков-Щедрін екологія Платонов Крилов Побут Юон Карамзін іграшка професії Мрія Сервантес Шекспір Магія зощенко Грін Паустовський традиції праця Заздрість бальзак Слово О Полку Ігоревім зимові канікули мама Фонвізін Грибоєдов церква фільми Мольєр Батьківщина зло Островський Армія мистецтво ліс світ Добро толстой знання США село китай краса Літні Канікули Гумільов Оскар Уальд Тато тварини Гончаров історія Достоєвський тютчев айтматов Горький Бунін Кафка поезія дружба Ким Я Хочу Стати Джек Лондон Індія книга Єсенін кіно Улюблений Предмет Релігія Єрофєєв вчитель Купрін Солженіцин Музика Булгаков Ахматова театр Медицина Хемінгуей школа наука Васильєв Комп'ютер вільна тема
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Шкільні твори
Головна » Твори » ?-й клас

Твір за картиною І. в. Козловського «Натюрморт»

Іван Іванович Козловський — чудовий російський художник середини дев'ятнадцятого століття. Він є автором дуже соковитою картини під назвою «Натюрморт». У полотна є й інша назва — «Натюрморт з гарбузом, фруктами і квітами». Картина була написана в 1858 році, і зараз вона зберігається в Ульяновському обласному художньому музеї.

Отже, що ж таке натюрморт? Це жанр образотворчого мистецтва, в основі якого — написання неживих предметів, так званої мертвої «мертвої природи». На натюрмортах художники, як правило, зображують плоди, дичину, букети квітів, домашню начиння, предмети якої-небудь діяльності.

Натюрморт, написаний Козловським, надзвичайно колоритний, барвистий і яскравий, вражає різноманітністю використаних художником кольорів і відтінків.

Вражають різноманітністю і ті плоди, і квіти, що з такою турботою і ретельністю намальовані художником. На красивому столі з різьбленим краєм даний достаток соковитих і апетитних фруктів і ягід.

У композиційному центрі картини ми бачимо яскраво - помаранчеву стиглий гарбуз. Гарбуз розрізана і нам дуже добре видно її соковита м'якоть. Розкішна гарбуз немов панує над усім тим пишністю, що розгорнулося на столі.

Біля гарбуза стоїть біла ваза з опуклими візерунками на боках. У вазі ми бачимо пишні бутони білих троянд. Квіти надзвичайно ніжні і тендітні. У вазі стоять і інші запашні квіти, але привертають увагу саме білосніжні троянди. Майстер любовно промалював кожен лепесточек, заповнивши його бурштиновим сонячним світлом.

Безумовно, гарбуз і ваза з квітами є композиційним та ідейним центром полотна. А навколо них велика кількість самих різноманітних ягід і фруктів. Тут ми бачимо і соковитий виноград, і рубіново-червону смородину, і привабливу сливу, білу і чорну, і рум'яні персики. Виноградні галузки щедро всипані білим і синім виноградом. Одна яскраво-фіолетове гроно навіть звисає з гарбуза, контрастно виділяючись на бурштиновому тлі гарбузового плода. Звабливі ягідки немов світяться зсередини і дражнять дивиться на картину. Апетитна гірка з персиків височіє поряд з гарбузом. Рум'яні боки персиків буквально радують око.Все це пишність на столі яскраво освітлене сонячним світлом, тому створюється враження, що глянцевитую чорну зливу тільки що відполірували, а у соковитою білої сливи навіть проглядається кісточка. Здається, що всі фрукти тільки що зірвані, оскільки гілочки і листочки ще не зів'яли.

Думаю, кожен, хто дивиться на це апетитне полотно потішає свій погляд усім цим багатством.

Яскраві фрукти, царствена гарбуз, запашні квіти зображені художником на темному охристом тлі. Завдяки цьому прийому колірна гамма плодів і квітів здається ще більш насиченим і контрастніше. Майстром грамотно розставлені акценти, продумані деталі, опрацьовані дрібниці.



Категорія: ?-й клас | Додано: 06.10.2017
Переглядів: 563 | Рейтинг: 0.0/0


Всього коментарів: 0
avatar