Твір за картиною І. в. Козловського «Натюрморт»
Іван Іванович Козловський — чудовий російський художник середини дев'ятнадцятого століття. Він є автором дуже соковитою картини під назвою «Натюрморт». У полотна є й інша назва — «Натюрморт з гарбузом, фруктами і квітами». Картина була написана в 1858 році, і зараз вона зберігається в Ульяновському обласному художньому музеї.
Отже, що ж таке натюрморт? Це жанр образотворчого мистецтва, в основі якого — написання неживих предметів, так званої мертвої «мертвої природи». На натюрмортах художники, як правило, зображують плоди, дичину, букети квітів, домашню начиння, предмети якої-небудь діяльності.
Натюрморт, написаний Козловським, надзвичайно колоритний, барвистий і яскравий, вражає різноманітністю використаних художником кольорів і відтінків.
Вражають різноманітністю і ті плоди, і квіти, що з такою турботою і ретельністю намальовані художником. На красивому столі з різьбленим краєм даний достаток соковитих і апетитних фруктів і ягід.
У композиційному центрі картини ми бачимо яскраво - помаранчеву стиглий гарбуз. Гарбуз розрізана і нам дуже добре видно її соковита м'якоть. Розкішна гарбуз немов панує над усім тим пишністю, що розгорнулося на столі.
Біля гарбуза стоїть біла ваза з опуклими візерунками на боках. У вазі ми бачимо пишні бутони білих троянд. Квіти надзвичайно ніжні і тендітні. У вазі стоять і інші запашні квіти, але привертають увагу саме білосніжні троянди. Майстер любовно промалював кожен лепесточек, заповнивши його бурштиновим сонячним світлом.
Безумовно, гарбуз і ваза з квітами є композиційним та ідейним центром полотна. А навколо них велика кількість самих різноманітних ягід і фруктів. Тут ми бачимо і соковитий виноград, і рубіново-червону смородину, і привабливу сливу, білу і чорну, і рум'яні персики. Виноградні галузки щедро всипані білим і синім виноградом. Одна яскраво-фіолетове гроно навіть звисає з гарбуза, контрастно виділяючись на бурштиновому тлі гарбузового плода. Звабливі ягідки немов світяться зсередини і дражнять дивиться на картину. Апетитна гірка з персиків височіє поряд з гарбузом. Рум'яні боки персиків буквально радують око.Все це пишність на столі яскраво освітлене сонячним світлом, тому створюється враження, що глянцевитую чорну зливу тільки що відполірували, а у соковитою білої сливи навіть проглядається кісточка. Здається, що всі фрукти тільки що зірвані, оскільки гілочки і листочки ще не зів'яли.
Думаю, кожен, хто дивиться на це апетитне полотно потішає свій погляд усім цим багатством.
Яскраві фрукти, царствена гарбуз, запашні квіти зображені художником на темному охристом тлі. Завдяки цьому прийому колірна гамма плодів і квітів здається ще більш насиченим і контрастніше. Майстром грамотно розставлені акценти, продумані деталі, опрацьовані дрібниці.
|
Категорія: ?-й клас | Додано: 06.10.2017
|
Переглядів: 563
| Рейтинг: 0.0/0 |
|