Вівторок
11.02.2025
04:27
Нові твори
Чому я хочу бути поліцейським?

Який подарунок краще всього?

Піонерський табір

Літо 2023 року

Лист для батьків, чому мені потрібно завес...

Теми творів
Хобі Родина здоров'я цирк літо канікули зима Улюблена Тварина іграшки Новий рік Улюблений фільм Улюблений квітка день народження Мій Клас улюблений вчитель Моя Кімната Перший Сніг Андерсен творчість навчання Вчинки Дідусь Рідне Місто квіти осінь Короленка космос Врубель Комарів Саврасов Полєнов Грабар Нестеров Решетніков Тургенєв Прислів'я маршак Україна ВІЙНА Єршов Д. Дефо природа доброта Фантастика свята ЛЕГЕНДИ їжа байки Чехов Сусіди Лермонтов улюблена іграшка Бредбері спорт Підручник Куїнджі Рідний Край Лєсков гомер Пришвін казки Герасимов Маковський Васнєцов Левітан Шишкін Распутін Дж. Свіфт Дж. Лондон міфи щастя Ж. Верн Дитинство Великдень Домашня Тварина Конан Дойл Сестра література Абрамов Некрасов Як я провів літо Дж. Олдрідж Масниця весна О. Генрі Відпочинок Пушкін Івашкевич пукирев васнецов попов Перов Андрєєв Прізвиська Гоголь Салтиков-Щедрін екологія Платонов Крилов Побут Юон Карамзін іграшка професії Мрія Сервантес Шекспір Магія зощенко Грін Паустовський традиції праця Заздрість бальзак Слово О Полку Ігоревім зимові канікули мама Фонвізін Грибоєдов церква фільми Мольєр Батьківщина зло Островський Армія мистецтво ліс світ Добро толстой знання США село китай краса Літні Канікули Гумільов Оскар Уальд Тато тварини Гончаров історія Достоєвський тютчев айтматов Горький Бунін Кафка поезія дружба Ким Я Хочу Стати Джек Лондон Індія книга Єсенін кіно Улюблений Предмет Релігія Єрофєєв вчитель Купрін Солженіцин Музика Булгаков Ахматова театр Медицина Хемінгуей школа наука Васильєв Комп'ютер вільна тема
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Шкільні твори
Головна » Твори » ?-й клас

Твір за картиною І. в. Левітана «Весна. Велика вода»

Ісаак Ілліч Левітан (1860-1900) народився в Литві, в невеликому містечку Кибартай, освіченою, але збіднілої єврейській родині. На початку 1870 рр.. сім'я переїхала в Москву — батько, який походив з сім'ї рабина, хотів, щоб діти, яких у нього було четверо (2 сини і 2 дочки) отримали гарну освіту. Незабаром старший брат майбутнього знаменитого художника вступив в Московське училище живопису, ліплення і зодчества. Через 2 року до нього приєднався Ісаак.

Серед його наставників були такі майстри живопису, як В. Р. Перов, А. К. Саврасов, В. Д. Полєнов. Вони звернули увагу на обдарованого учня.

А сім'ю між тим переслідувало одне лихо за іншим. Померла мати, серйозно захворів батько, йому довелося залишити колишню службу на залізниці, з-за чого сім'я стала сильно мати потребу в грошах. Керівництво училища пішло назустріч братам, які виявляли чималі успіхи — звільнило їх від плати за навчання, іноді навіть надавала матеріальну допомогу. Однак все це дозволяло лише тягнути жалюгідне існування.

Незабаром батько пішов за матір'ю. Осиротілим дітям довелося особливо важко. Ісаак Ілліч закінчив училище, але диплом йому не видали. Через деякий час він став отримувати хороші замовлення, а з ними і гроші. Але популярність і достаток не могли заповнити збитків, що завдано здоров'ю художника роки злиднів. Незважаючи на хворобу, він написав багато картин, хоча прожив всього 39 років.

Левітан став першим в Росії живописцем російської природи, яку до нього не вважали чимось цікавим, гідним того, щоб бути відображеним на полотні. Ісаак Ілліч зумів розгледіти і передати на своїх картинах скромну красу непомітних російських пейзажів.

На картині «Весна. Велика вода» зображено природне явище, зване повінню — це і є «велика вода».

Як правило, повінь повторюється з року в рік в один і той же час року. Воно проявляється в тому, що в цей період значно збільшується об'єм води в річках, з-за чого підвищується їх рівень. Річки виходять з берегів, затоплюючи прилеглі місцевості. Затопляться можуть досить великі території. Збільшення об'єму води в річках середньо смуги, викликається таненням снігу, що випав зимою.

На картині Левітана зображений якраз такий момент, коли річка вийшла з берегів. Вода займає майже половину картини; іншу половину художник відвів під зображення ясного весняного неба, по якому пливуть майже прозорі хмарини. Вціліла від затоплення суша намічена вузенькими смужками в лівому нижньому кутку і в правій частині картини на кордоні води і неба.

У нижньому лівому кутку, біля кромки землі, художник намалював човен. Ця деталь на картині невипадкова, адже повінь часто призводить до того, що цілі села виявляються відрізаними від решти світу, і тоді човен виявляється необхідним видом транспорту. Тому художник і помістив її на передньому плані картини.



Категорія: ?-й клас | Додано: 06.10.2017
Переглядів: 590 | Рейтинг: 0.0/0


Всього коментарів: 0
avatar