Субота
18.05.2024
08:23
Нові твори
Чому я хочу бути поліцейським?

Який подарунок краще всього?

Піонерський табір

Літо 2023 року

Лист для батьків, чому мені потрібно завес...

Теми творів
Хобі Родина здоров'я цирк літо канікули зима Улюблена Тварина іграшки Новий рік Улюблений фільм Улюблений квітка день народження Мій Клас улюблений вчитель Моя Кімната Перший Сніг Андерсен творчість навчання Вчинки Дідусь Рідне Місто квіти осінь Короленка космос Врубель Комарів Саврасов Полєнов Грабар Нестеров Решетніков Тургенєв Прислів'я маршак Україна ВІЙНА Єршов Д. Дефо природа доброта Фантастика свята ЛЕГЕНДИ їжа байки Чехов Сусіди Лермонтов улюблена іграшка Бредбері спорт Підручник Куїнджі Рідний Край Лєсков гомер Пришвін казки Герасимов Маковський Васнєцов Левітан Шишкін Распутін Дж. Свіфт Дж. Лондон міфи щастя Ж. Верн Дитинство Великдень Домашня Тварина Конан Дойл Сестра література Абрамов Некрасов Як я провів літо Дж. Олдрідж Масниця весна О. Генрі Відпочинок Пушкін Івашкевич пукирев васнецов попов Перов Андрєєв Прізвиська Гоголь Салтиков-Щедрін екологія Платонов Крилов Побут Юон Карамзін іграшка професії Мрія Сервантес Шекспір Магія зощенко Грін Паустовський традиції праця Заздрість бальзак Слово О Полку Ігоревім зимові канікули мама Фонвізін Грибоєдов церква фільми Мольєр Батьківщина зло Островський Армія мистецтво ліс світ Добро толстой знання США село китай краса Літні Канікули Гумільов Оскар Уальд Тато тварини Гончаров історія Достоєвський тютчев айтматов Горький Бунін Кафка поезія дружба Ким Я Хочу Стати Джек Лондон Індія книга Єсенін кіно Улюблений Предмет Релігія Єрофєєв вчитель Купрін Солженіцин Музика Булгаков Ахматова театр Медицина Хемінгуей школа наука Васильєв Комп'ютер вільна тема
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Шкільні твори
Головна » Твори » ?-й клас

Василь Павлович Аксьонов: Біографія і творчість

Василь Павлович Аксьонов (нар. у 1932 р.) — у період «відлиги» заявив про себе як яскравий експериментатор в області мови і форми. Широку популярність письменникові принесла повість «Колеги» (1960), в якій розповідалося про долю трьох випускників медінституту, про світогляд молодих людей. Наступні книги Аксьонова: «Зоряний квиток» (1961), «Апельсини з Марокко» (1962), «Затоваренная бочкотара» (1968) — викликали великий резонанс, внаслідок чого автор був звинувачений у прихованому антисоветизме. У творчості Аксьонова настає період «сатиричний».У 1965 році виходить збірка «Шкода, що вас не було з нами». Далі пішов негласна заборона на публікації в країні. Положення Аксьонова ускладнилося в 1979 р., коли він разом з А. Бітовим, Вик. Єрофєєвим, Ф. Іскандером і Є. Поповим випустили в самвидаві, а потім і в США альманах «Метрополь», в якому молоді письменники рішуче відмежувалися від соцреалізму. В бібліотеки було розіслано розпорядження про вилучення книг Аксьонова. У липні 1980 р. письменник їде в США, і завершені романи «Опік» (1968-1969, 1980) і «Острів Крим» (1977, 1981) публікують в еміграції.

Аксьонов плідно працює: публікуються не тільки художні твори, але і публіцистика письменника. За роки вимушеної еміграції їм написані «Золота наша залізка» (1980), «Паперовий пейзаж» (1983), «Право на острів» (1983), «Скажи родзинки» (1985), «У пошуках сумного бебі» (1986). Після перебудови книги письменника повернулися на батьківщину. У 1993-1994 р. була опублікована «Московська сага». У Росії вона викликала неоднозначну реакцію. Відомий критик Н. Іванова писала: «Парадокс: бунтарський Аксьонов виявився справжнім примирителем». У 2004 р.книга була екранізована режисером Д. Барщевським.

В останні роки письменник звертається до різних жанрів: це роман-памфлет «Новий солодкий стиль» (1998), фантастичний роман «Кесарів розтин» (2000), історичний роман «Вольтер'янці і вольтер'янки» (2004), збірка мемуарів «Зіниця ока» (2005), роман «Москва Ква-Ква» (2006).

«Московська сага», написана в еміграції, звернена до юності покоління батьків письменника. Тритомний роман оповідає про трьох поколіннях родини доктора Бориса Микитовича Градова. Дія роману починається в середині 1920-х років і завершується на початку 1950-х. Частини трилогії називаються: «Покоління зими», «Війна і в'язниця», «В'язниця і світ». Хоча в долі кожного героя відображена частина російської історії, трилогія «Московська сага» не є історичним романом. У книзі відтворюється історія країни, в яку вписані долі героїв. Поряд з членами сім'ї Градова, в книзі близько 300 дійових осіб.Деякі з них мають реальні прототипи. Так, під ім'ям професора Градова Аксьонов зобразив відомого хірурга А. Вишневського. Ніну Gradovu він частково списав зі своєї матері. Старший син професора, Микита Градов, професійний військовий. Почавши службу з далеких гарнізонів, пройшовши сталінські табори, в роки ВВВ він стає маршалом. Життя командувача фронтом обривається незадовго до перемоги. Другий син Градова, Кирило, проходить складний шлях від високоідейного революціонера до віруючого християнина. Наївна ідеалістка, Ніна Градова також розчаровується в ідеали своєї молодості.

У книзі представлена авторська версія драматичних подій XIX століття. Авторське визначення жанру, як «сага», точно відображає форму твору. Одна з дійових осіб роману — Москва, яка є свідком трагічних і радісних подій в трилогії.

Роман «Вольтер'янці і вольтер'янки» («Жовтень», 2004, № 1-2) розповідає про далекої історії. Основні дії в ньому розгортаються в 1764 році, коли Катерина зійшла на престол. Вольтер побачив у ній ідеал правительки. За твердженням одного з провідних критиків Анатолія Наймана, «ця книга про Росію, яка шукає Заходу, конкретно в особі Франції, і про Заході, воображающем собі Росію і вчитывающем в неї себе. Про взаємну тязі, ніколи не здатної привести до злиття. Про російської пристрасності і європейської втоми, наталкивающихся одна на іншу в процесі зближення. Про зближення, негайно перетворюється в віддалення, ледве сторони підходять до критичної дистанції між ними» (Ex libris НГ, 2004, 4 березня).



Категорія: ?-й клас | Додано: 07.10.2017
Переглядів: 483 | Рейтинг: 0.0/0


Всього коментарів: 0
avatar