Субота
18.05.2024
09:45
Нові твори
Чому я хочу бути поліцейським?

Який подарунок краще всього?

Піонерський табір

Літо 2023 року

Лист для батьків, чому мені потрібно завес...

Теми творів
Хобі Родина здоров'я цирк літо канікули зима Улюблена Тварина іграшки Новий рік Улюблений фільм Улюблений квітка день народження Мій Клас улюблений вчитель Моя Кімната Перший Сніг Андерсен творчість навчання Вчинки Дідусь Рідне Місто квіти осінь Короленка космос Врубель Комарів Саврасов Полєнов Грабар Нестеров Решетніков Тургенєв Прислів'я маршак Україна ВІЙНА Єршов Д. Дефо природа доброта Фантастика свята ЛЕГЕНДИ їжа байки Чехов Сусіди Лермонтов улюблена іграшка Бредбері спорт Підручник Куїнджі Рідний Край Лєсков гомер Пришвін казки Герасимов Маковський Васнєцов Левітан Шишкін Распутін Дж. Свіфт Дж. Лондон міфи щастя Ж. Верн Дитинство Великдень Домашня Тварина Конан Дойл Сестра література Абрамов Некрасов Як я провів літо Дж. Олдрідж Масниця весна О. Генрі Відпочинок Пушкін Івашкевич пукирев васнецов попов Перов Андрєєв Прізвиська Гоголь Салтиков-Щедрін екологія Платонов Крилов Побут Юон Карамзін іграшка професії Мрія Сервантес Шекспір Магія зощенко Грін Паустовський традиції праця Заздрість бальзак Слово О Полку Ігоревім зимові канікули мама Фонвізін Грибоєдов церква фільми Мольєр Батьківщина зло Островський Армія мистецтво ліс світ Добро толстой знання США село китай краса Літні Канікули Гумільов Оскар Уальд Тато тварини Гончаров історія Достоєвський тютчев айтматов Горький Бунін Кафка поезія дружба Ким Я Хочу Стати Джек Лондон Індія книга Єсенін кіно Улюблений Предмет Релігія Єрофєєв вчитель Купрін Солженіцин Музика Булгаков Ахматова театр Медицина Хемінгуей школа наука Васильєв Комп'ютер вільна тема
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0

Шкільні твори
Головна » Твори » ?-й клас

Велика Вітчизняна війна 1941-1945: короткий зміст

На уроках літератури школярі пишуть твори на тему «Велика Вітчизняна війна 1941-1945: короткий зміст ходу кампанії». Одна з таких робіт пропонується вашій увазі. Велика Вітчизняна війна 1941-1945 років стала самої кровопролитної в історії російського народу. Жертвами її стали десятки мільйонів солдатів і мирних жителів. Перемога над фашистами дісталася нашій країні дорогою ціною.

22 червня 1941 року гітлерівська Німеччина без попередження атакувала західні кордони СРСР на всьому їх протязі. Цьому передували два роки війни в Європі, країни якої фашисти захоплювали одну за одною. Між Радянським Союзом і Німеччиною був підписаний пакт про ненапад, тому вторгнення німців стало несподіванкою для всіх – у тому числі і для Сталіна. Наша країна не була готова дати потужний відсіч.

Гітлерівці планували захопити Радянський Союз ще до осені 1941 року. І спочатку у них все йшло як по маслу. За перший місяць війни в окупації опинилися Білорусь, Латвія, Литва, Естонія, Молдова і практично вся територія України. Наша армія втратила 1 мільйон солдатів, і ще 700 тисяч потрапили в полон.

Перші складнощі у фашистів виникли під Смоленськом, де їм був даний серйозну відсіч. Аж до вересня червоноармійцям вдавалося затримувати їх наступ на Москву. Але вже до жовтня німці виявилися на підступах до столиці. Почався період найтяжчих боїв і масового героїзму.

Завдяки мужності захисників, а також справжньої російської зими, на зустріч з якою Гітлер не розраховував, в грудні 1941-го намітився перелом у ході військових дій. 5 числа німці вперше зазнали поразки і були відкинуті на багато кілометрів назад. Аж до квітня 1942-го радянські війська гнали їх на захід. А потім фашисти знову пішли в наступ.

Вирішальною стала битва під Сталінградом, що тривала з 17 липня 1942-2 лютого 1943-го. В ході її наша армія втратила два мільйони солдатів, а німецька – півтора. Бої йшли буквально кожен сантиметр землі.

Влітку 43-го відбулася знаменита битва під Прохорівкою на Курській дузі, яка увійшла в історію як найбільша танкова битва. У ньому радянські машини виявилися переможцями.

Гітлер перейшов до оборони. До осені 1943-го вдалося звільнити Орел, Бєлгород і Харків. У січні 44-го зняли блокаду Ленінграда, яка розпочалася у вересні 41-го. Потім була низка перемог на території України, Білорусії, Молдови та Прибалтики. До листопада всі населені пункти СРСР в довоєнних кордонах були звільнені.

На останньому етапі війни радянські солдати швидко просувалися до Берліна, визволяючи країни західної Європи, що лежать під Гітлером. Белград, Варшава, Прага, Будапешт, Відень і нарешті — столиця Німеччини. Штурм почався її 2 травня 45-го, а 8 травня фашисти капітулювали.

24 червня 1945 року в Москві відбувся масштабний парад, присвячений великій Перемозі. Якби не вона, на загибель були б приречені на цілі народи. Хвора фантазія Гітлера не знала меж у своїх кровожерливих наміри. Пам'ять про найстрашнішій війні в історії людства зберігається в наших серцях досі.



Категорія: ?-й клас | Додано: 06.10.2017
Переглядів: 764 | Рейтинг: 0.0/0


Всього коментарів: 0
avatar