Середа
05.02.2025
23:04
Нові твори
Чому я хочу бути поліцейським?

Який подарунок краще всього?

Піонерський табір

Літо 2023 року

Лист для батьків, чому мені потрібно завес...

Теми творів
Хобі Родина здоров'я цирк літо канікули зима Улюблена Тварина іграшки Новий рік Улюблений фільм Улюблений квітка день народження Мій Клас улюблений вчитель Моя Кімната Перший Сніг Андерсен творчість навчання Вчинки Дідусь Рідне Місто квіти осінь Короленка космос Врубель Комарів Саврасов Полєнов Грабар Нестеров Решетніков Тургенєв Прислів'я маршак Україна ВІЙНА Єршов Д. Дефо природа доброта Фантастика свята ЛЕГЕНДИ їжа байки Чехов Сусіди Лермонтов улюблена іграшка Бредбері спорт Підручник Куїнджі Рідний Край Лєсков гомер Пришвін казки Герасимов Маковський Васнєцов Левітан Шишкін Распутін Дж. Свіфт Дж. Лондон міфи щастя Ж. Верн Дитинство Великдень Домашня Тварина Конан Дойл Сестра література Абрамов Некрасов Як я провів літо Дж. Олдрідж Масниця весна О. Генрі Відпочинок Пушкін Івашкевич пукирев васнецов попов Перов Андрєєв Прізвиська Гоголь Салтиков-Щедрін екологія Платонов Крилов Побут Юон Карамзін іграшка професії Мрія Сервантес Шекспір Магія зощенко Грін Паустовський традиції праця Заздрість бальзак Слово О Полку Ігоревім зимові канікули мама Фонвізін Грибоєдов церква фільми Мольєр Батьківщина зло Островський Армія мистецтво ліс світ Добро толстой знання США село китай краса Літні Канікули Гумільов Оскар Уальд Тато тварини Гончаров історія Достоєвський тютчев айтматов Горький Бунін Кафка поезія дружба Ким Я Хочу Стати Джек Лондон Індія книга Єсенін кіно Улюблений Предмет Релігія Єрофєєв вчитель Купрін Солженіцин Музика Булгаков Ахматова театр Медицина Хемінгуей школа наука Васильєв Комп'ютер вільна тема
Статистика

Онлайн всього: 6
Гостей: 6
Користувачів: 0

Шкільні твори
Головна » Твори » ?-й клас

Визначення Теми твору

Тема (thema) в перекладі з давньогрецької буквально означає «щось, покладене в основу». Це життєвий матеріал, взятий для відображення у творі; інакше кажучи, те, що зображується, предмет зображення.

Предметом зображення в художній літературі можуть бути різні явища життя суспільства, людини, природи.

У творі можуть зображуватися об'єкти матеріальної культури (наприклад, готичні храми в поезії О. Мандельштама). Іноді предметом зображення стають нереальні, фантастичні істоти і явища (наприклад, Воланд і його свита в романі «Майстер і Маргарита» М Булгакова). Основним предметом пізнання в художній літературі є особливості людського життя як у зовнішніх проявах, так і в їх внутрішньої духовної сутності. Отже, тема — це коло життєвих явищ, що утворюють основу художнього твору.

Тема — це початковий момент авторської концепції твору. Адже те, які явища дійсності відібрані письменником, вже говорить про спрямованість його творчості.

У творі завжди є кілька тем, серед яких домінує головна. Сукупність тим твору становить його тематику. Письменники можуть створювати твори на різні теми, але можуть бути прихильниками і якоїсь однієї. Так, драми А. Островського присвячені життя купецтва, Н. Некрасова хвилювали долі російського селянства, Тургенєв І. зображував дворянство. Тематика творів залежить від поглядів та інтересів письменника. Такі письменники, як В. Бєлов, В. Распутін, Абрамов Ф., звертаються до теми села; Ст. Биков, Ю. Бондарєв, Б. Бакланів зосереджені на військовій тематиці; Ю.Трифонова, А. Бітова цікавить життя міської інтелігенції.

Теми мають історичний характер, так як змінюються з плином часу. Теми, які домінували в літературі в певний період, зникають, на зміну їм приходять інші. Так, тема революції та громадянської війни, яка займала письменників у 20-ті роки XX ст., поступається місце теми грандіозного соціалістичного будівництва, їй на зміну приходить тема Великої Вітчизняної війни.

Однак існують так звані «вічні» теми, які переходять з одного часу в інший, з країни в країну, з літератури в літературу. Така тема батьків і дітей, філософські теми добра і зла, самопожертви і зради і т. д.

Тема твору завжди пов'язана з його основною ідеєю. Ідея — ото головна думка твору, в якій виражається оцінно-емоційне відношення письменника до тих явищ, які їм зображені. Ідейна оцінка, дана тим чи іншим характером і явищ, що залежить від світогляду письменника. Якщо письменник бере зображену їм дійсність, співчуває їй чи виправдовує певні її сторони, можна говорити про ідейному затвердження. Але автор може засуджувати якісь властивості відтворювальної життя, критично, негативно ставитися до них. В такому випадку мова йде про ідейну заперечення зображуваного. У творі може бути різне співвідношення ідейного затвердження та ідейного заперечення.



Категорія: ?-й клас | Додано: 08.10.2017
Переглядів: 667 | Рейтинг: 0.0/0


Всього коментарів: 0
avatar