Жінки - Герої Радянського Союзу: Кживонь Анеля
Твір/реферат на тему "Жінки - Герої Радянського Союзу: Кживонь Анеля"
Кживонь Анеля Тадеушовна (27.05.1925 - 12.10.1943) - єдина іноземка, якій за її бойові заслуги в боротьбі з фашистами під час Другої світової війни було присвоєно звання Герой Радянського Союзу. Чому я кажу про Другу світову, а не про Велику Вітчизняну? Просто Анеля воювала у складі Війська Польського.Незважаючи на те, що на певному етапі війни сформовані на території СРСР підрозділи Війська Польського фактично були підрозділами Червоної Армії, все одно більш справедливо вважати це армією союзників Радянського Союзу у війні проти спільного ворога людства на той момент - фашистської Німеччині та її союзників. Таким чином, кажучи про подвиг молодої польки, більш справедливіший буде говорити саме про Другій світовій війні.
Не можна сказати, що Анелі Кживонь дуже любила радянську владу - коли їй було всього 14 років, Радянський Союз спільно з фашистською Німеччиною фактично поділили між собою її рідну Польщу. Сімейство Кживонь опинилося на території, яка стала частиною Радянської України (територія колишнього польського Тарнопольського воєводства). У її батьків було досить пристойне господарство - великий город, худоба і птиця.Нова влада дуже швидко визначила всіх заможних поляків у "кулаки" і сотні польських сімей (в тому числі і сімейство Кживонь, яке, до всього іншого, відмовився приймати радянське громадянство) були депортовані в Сибір. Так що любити дівчині Радянський Союз особливо було не за що.
Тим не менш, коли вона дізналася про формування на території СРСР військових підрозділів Війська Польського і що там є жіночий стрілецький батальйон, подала заяву про зарахування її бійцем в цей батальйон - все таки фашизм в її свідомості був більш злісним ворогом, ніж Радянський Союз.
На передовій Кживонь фактично провела один день - 12 жовтня 1943 року польська дивізія імені Костюшка, у складі якої був жіночий стрілецький батальйон, прийняла "бойове хрещення" під Могильовим (Білорусія). Ввечері цього дня рядовий Анелі Кживонь доручили супроводжувати вантажівка з пораненими до госпіталю. Крім того, їй потрібно було доставити оперативні зведення з передовою в штаб дивізії. Але не доїхала машина ні до госпіталю, ні до штабу - менш ніж в кілометрі від передової санітарний вантажівка з червоним хрестом з неба розстріляла і розбомбила група німецьких бомбардувальників.Одна з бомб вибухнула практично під переднім правим колесом машини - вона перекинулася і загорілася. Анеля, незважаючи на легку контузію і вывихнутую від удару об землю ліву руку, кинувся витягувати поранених з палаючої машини. Навіть коли на ній самій загорівся одяг, вона продовжувала рятувати поранених... Через годину дівчина померла від великих опіків шкіри.
11 листопада 1943 року Анелі Кживонь присвоїли звання Героя Радянського Союзу (посмертно).
|
Категорія: ?-й клас | Додано: 26.03.2017
|
Переглядів: 508
| Рейтинг: 0.0/0 |
|