Вівторок
11.02.2025
08:32
Нові твори
Чому я хочу бути поліцейським?

Який подарунок краще всього?

Піонерський табір

Літо 2023 року

Лист для батьків, чому мені потрібно завес...

Теми творів
Хобі Родина здоров'я цирк літо канікули зима Улюблена Тварина іграшки Новий рік Улюблений фільм Улюблений квітка день народження Мій Клас улюблений вчитель Моя Кімната Перший Сніг Андерсен творчість навчання Вчинки Дідусь Рідне Місто квіти осінь Короленка космос Врубель Комарів Саврасов Полєнов Грабар Нестеров Решетніков Тургенєв Прислів'я маршак Україна ВІЙНА Єршов Д. Дефо природа доброта Фантастика свята ЛЕГЕНДИ їжа байки Чехов Сусіди Лермонтов улюблена іграшка Бредбері спорт Підручник Куїнджі Рідний Край Лєсков гомер Пришвін казки Герасимов Маковський Васнєцов Левітан Шишкін Распутін Дж. Свіфт Дж. Лондон міфи щастя Ж. Верн Дитинство Великдень Домашня Тварина Конан Дойл Сестра література Абрамов Некрасов Як я провів літо Дж. Олдрідж Масниця весна О. Генрі Відпочинок Пушкін Івашкевич пукирев васнецов попов Перов Андрєєв Прізвиська Гоголь Салтиков-Щедрін екологія Платонов Крилов Побут Юон Карамзін іграшка професії Мрія Сервантес Шекспір Магія зощенко Грін Паустовський традиції праця Заздрість бальзак Слово О Полку Ігоревім зимові канікули мама Фонвізін Грибоєдов церква фільми Мольєр Батьківщина зло Островський Армія мистецтво ліс світ Добро толстой знання США село китай краса Літні Канікули Гумільов Оскар Уальд Тато тварини Гончаров історія Достоєвський тютчев айтматов Горький Бунін Кафка поезія дружба Ким Я Хочу Стати Джек Лондон Індія книга Єсенін кіно Улюблений Предмет Релігія Єрофєєв вчитель Купрін Солженіцин Музика Булгаков Ахматова театр Медицина Хемінгуей школа наука Васильєв Комп'ютер вільна тема
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Шкільні твори
Головна » Твори » ?-й клас

Жінки - Герої Великої Вітчизняної війни: Дар'я Дяченко

Твір/реферат на тему "Жінки - Герої Великої Вітчизняної війни: Дар'я Дяченко"

Коли почалася війна, Дарині Дьяченко не було ще й 18 років - вона народилася 2 квітня 1924 року. Як не було 18 багатьом хлопцям і дівчатам Миколаївської області, які увійшли до складу молодіжної підпільної організації Миколаївщини "Партизанська іскра". Дяченко була командиром підпільної осередку в селі Новоолександрівка. Фашисти довго не могли зрозуміти - якщо в районі немає партизанів і мало дорослого чоловічого населення, хто ж тоді пускає під укіс військові ешелони, допомагає бігти з табору військовополонених, розклеює по селах листівки і т. д.? Була видна рука професійних розвідників-підпільників.Якби не випадковість, їм би і в голову не прийшло, що майже 2 роки їм псували нерви підлітки. Але стався провал - під час обшуку в будинку одного з молодиків, який був запідозрений в ухиленні від трудової повинності (він без дозволу старости поїхав кудись з села на кілька днів), фашисти випадково виявили свіжі відомості сплати комсомольських внесків. Так вони зрозуміли, що в області діє підпільна організація, що складається з комсомольців. Почалися арешти тих, хто був у відомостях.

Дар'я Дяченко була арештована в березні 1943 року. Спочатку її довго катували, але вона не назвала фашистам жодного прізвища, жодного імені, жодної адреси. Її хотіли було відразу повісити чи розстріляти як інших заарештованих членів "Партизанської іскри", але передумали - дівчину відправили в жіночий концтабір в Тирасполі (проти неї у фашистів були лише непрямі докази її причетності до підпілля).Втім, через рік з невеликим вона все одно загине, в день свого 20-річчя (2 квітня 1944 року) Дар'я виявиться в числі тих, хто буде розстріляний адміністрацією табору за низькі показники трудової виробітку.

Деякий час в Миколаївській області уникли арешту члени "Партизанської іскри" думали, що Дарина не витримала тортур і щось розповіла фашистам - адже вона єдина із заарештованих навесні 1943 уникла страти.Однак після виявлення архіву Миколаївського відділення Гестапо і ознайомлення з протоколами допитів всіх заарештованих членів "Партизанської іскри", а також ознайомившись з доповідними записками інформаторів Тираспольського жіночого концтабору про активної діяльності антигітлерівської дівчата в концтаборі (вона агітувала інших до саботажу) в липні 1958 року Дарині Дяченко було присвоєно звання Герой Радянського Союзу (посмертно).



Категорія: ?-й клас | Додано: 22.03.2017
Переглядів: 622 | Рейтинг: 0.0/0


Всього коментарів: 0
avatar