Жінки - Герої Великої Вітчизняної війни: дві Петрови
Твір/реферат на тему "Жінки - Герої Великої Вітчизняної війни: дві Петрови"
Ні для кого не секрет, що прізвище Петров дуже поширена була на території Росії у всі часи. За подвиги в роки Великої Вітчизняної війни 101 жінка були нагороджені найвищими нагородами - Золотою Зіркою Героя або Орденами Слави трьох ступенів. І найцікавіше - серед цієї "сотні" є 2 Петрови:
- Герой Радянського Союзу Петрова Галина Костянтинівна (09.09.1920 - 04.12.1943);
- Повний кавалер Ордена Слави Петрова Ніна Павлівна (27.06.1893—01.05.1945).
Після закінчення курсів медсестер взимку 1942-го Галина Петрова була покликана в Червону Армію і була призначена медсестрою 386-го батальйону морських піхотинців. 1 листопада 1943 року разом з десантною групою, якою командував капітан Бєляков П. Л., висадилася на "Малу землю" в районі села Ельтіген (нині смт. Геройський - Керченська область). У смузі атаки десантної групи було мінне поле і система загороджень з колючого дроту. У критичний момент бою, коли морпіхи залягли, Петрова піднялася в повний зріст і захопила всіх за собою - десантна група захопила плацдарм і закріпилася.За першу добу боїв саниструктор Петрова винесла з поля бою в безпечне місце більше 20 бойових товаришів. За особистий героїзм, проявлений Петрової в боях на "Малій землі" 17 листопада 1943 року їй було присвоєно звання Героя Радянського Союзу. На жаль, дівчина не встигла отримати Золоту Зірку Героя - 03 листопада 1943 року вона була важко поранена, а на наступний день польовий медсанбат, в якому знаходилася і Галина Петрова, розбомбила німецька авіація - серед загиблих від бомбардування була і відважна медсестра.
Петрова Ніна Павлівна з перших днів війни просилася на передову, але 48-річній жінці відмовили у мобілізації. Тоді вона записалася в добровольчий полк (там критерії відбору були менш жорсткі). Невдовзі очолила снайперський взвод 86-й Тартуськой стрілецької дивізії... За 3,5 року на передовій Петрова не тільки виховала в "польових" умовах 450 першокласних снайперів, але довела свій особистий снайперський рахунок вбитих ворогів до 122 + в її активі 3 взятих у полон гітлерівця.Загибель Ніни Павлівни, на грудях якої до того часу вже красувалися Ордена Слави трьох ступенів, виглядає безглуздо - водій вантажівки, в кузові якого їхала Петрова, не впорався з керуванням на крутому повороті дороги і машина впала з обриву (всі, хто був у кабіні і кузові, загинули)...
Ось така історія: однакові прізвища та однакові долі - в якійсь мірі і загибель Галини і тим більше загибель Ніни можна назвати безглуздими.
|
Категорія: ?-й клас | Додано: 26.03.2017
|
Переглядів: 636
| Рейтинг: 0.0/0 |
|