Жінки - Герої Великої Вітчизняної війни: Єлизавета Чайкіна
Твір/реферат на тему "Жінки - Герої Великої Вітчизняної війни: Єлизавета Чайкіна"
Ще до війни молода комуністка Єлизавета Чайкіна керувала райкомом комсомолу Пеновского району Калінінської (нині Тверської) області.
Чайкіна не випадково залишилася на окупованій фашистами території - її спеціально залишили для організації в районі молодіжного підпілля і керівництва ним. Крім того, вона продовжувала виконувати свої колишні обов'язки керівника райкому комсомолу і після того, як Калінінська область опинилася під німцями, з тією тільки різницею, що до речі райком додалася приставка "підпільний". Єлизавета постійно підтримувала зв'язок з партизанами і була одним з соруководителей районного підпілля. Через неї молоді підпільники отримували бойові завдання.
22 листопада 1941 року Чайкіна йшла з партизанського загону в районний центр з новим завданням для комсомольців - дізнатися все про німецькому гарнізоні в селищі (чисельність, адреси проживання офіцерів, графік і схема караулів близько казарми тощо). Оскільки ночами пересуватися цивільним особам було заборонено не тільки в населених пунктах, але і за їх межами, Ліза зайшла в село Красне Покатище провідати свою подругу і розвідницю партизанського загону Марусю Купорову і заодно переночувати.Вийшла з лісу Єлизавету помітив староста села, простежив в який будинок вона зайде і повідомив про "гості з лісу" в будинку Купоровых німцям. Ті не стали чекати ранку оточили будинок, виламали двері і всіх, хто був у будинку вивели на вулицю. Лізу широко визнаним вони відвезли в районний центр, а приютившую на ніч партизанку розстріляли прямо у дворі будинку. Дуже швидко їм вдалося встановити особу затриманої - "колишнього" першого секретаря райкому комсомолу впізнала відразу кілька місцевих жителів. Розуміючи, що до них в руки попалася "велика риба" кати з Гестапо майже добу намагалися вибити з Чайкіної відомості про місцезнаходження головної бази партизанського загону і відомі їй явки підпільників. Але Єлизавета стійко витримала тортури - все, що почули гестапівці від відважної підпільниці, так одні прокльони на свою адресу. Увечері 23 листопада 1941 року Лізу широко визнаним розстріляли у дворі районного відділення поліції.
6 березня 1942 року організатору і керівнику пеновского молодіжного підпілля Чайкіної Єлизаветі Іванівні (28.08.1918 — 23.11.1941) було посмертно присвоєно звання Герой Радянського Союзу.
|
Категорія: ?-й клас | Додано: 26.03.2017
|
Переглядів: 509
| Рейтинг: 0.0/0 |
|