Жінки - Герої Великої Вітчизняної війни: Людмила Кравець
Твір/реферат на тему "Жінки - Герої Великої Вітчизняної війни: Людмила Кравець"
Все більше часу проходить від дня закінчення Великої Вітчизняної війни, все менше залишається живих учасників тих боїв. Людмила Степанівна Кравець - одна з небагатьох ветеранів-Героїв Радянського Союзу, які дожили до сьогоднішнього дня. (вона народилася 7 фев1923 - ...).
Коли почалася війна, Людмила Кравець було 18 років (вона народилася 7 лютого 1923 року). У 1939 році після семирічки вступила до медучилища, який і закінчила навесні 1941-го. З початком війни призвана на військову службу, як кваліфікований медпрацівник. Перший час служила при госпіталях, але влітку 1942 року випросила начальство госпіталю переведення її в діючу армію на фронт.
Командування знало про те, що Людмила Кравець чудово говорила по-німецьки, тому нерідко використовував саниструктора для виконання спецзавдання по деморалізації супротивника - розвідники знаходили щодо затишне місце на нейтралці недалеко від окопів німців, "доставляли" на це місце Кравець і дівчина в рупор закликала німецьких солдатів здаватися в полон. Між іншим, одного разу після призовних промов Людмили в полон здався відразу 29 осіб - залишки роти, яка до цього добу мужньо відбивала атаки радянських військ на своїй ділянці.За успішну агітацію німців Кравець отримала свою першу бойову нагороду - медаль "За відвагу".
Що стосується звання Герой Радянського Союзу, то його санинстуктор Кравець отримала за бої на підступах до Берліна. 17 квітня 1945 року під час атаки на позиції фашистів впав командир роти (убитий) і рота залягла. До окопів ворога залишалося не більше 50 метрів і склалася критична ситуація - якщо бійці не зроблять ривок, німці зможуть не кваплячись розстріляти всю залегшую роту, як у тирі. І тоді піднялася Людмила і потягла за собою. Відчайдушний вчинок дівчини вирішив результат бою - рота вибила німців з займаної позиції. Після цього бою командування і представило Людмилу Кравець до Героя.Крім того, командир полку хотів поберегти дівчину і підготував наказ про її переведення з саниструкторов стрілецької роти в полковій медсандбат, але Людмила з'явилася на КП полку і влаштувала скандал: "Я зі своєї роти нікуди не піду!". У підсумку відважна дівчина брала Берлін і зробила власноручний напис на руїнах Рейхстагу...
Указом Президії Верховної Ради СРСР від 31 травня 1945 року Людмила Кравець була удостоєна звання Герой Радянського Союзу.
|
Категорія: ?-й клас | Додано: 29.03.2017
|
Переглядів: 522
| Рейтинг: 0.0/0 |
|