Жінки - Герої Великої Вітчизняної війни: Стемпковская Олена
Твір/реферат на тему "Жінки - Герої Великої Вітчизняної війни: Стемпковская Лена"
На превеликий жаль, "вдячні" нащадки не можуть зараз навіть відзначити день народження Героя Радянського Союзу Стемпковской Олени Костянтинівни. Єдине, що відомо про ранні роки життя Олени - вона народилася в 1921 році, в Білорусії, не зовсім звичайної селянської сім'ї - її батько герой Порт-Артура і активний учасник Громадянської війни. Коли радянська влада кинула клич про те, що потрібні міцні робочі руки в Узбекистані, де намагалися підняти хлобководство. Приблизно в 1934-35 роках Костянтин Максимович Стемпковський разом з усією родиною переїздить в Узбекистан.Олені довелося поєднувати отримання середньої освіти з роботою на бавовняних плантаціях.
Олена Стемпковская народилася в селі Мазурщина нині Солігорського району Мінської області Білорусі в родині білоруського селянина, учасника оборони Порт-Артура і Громадянської війни Костянтина Максимовича Стемпковського. Там вона закінчила 7 класів сільської школи.
У 1940 році Олена Стемпковская навчалася в Ташкентському педінституті. Як тільки вона почула повідомлення про те, що почалася війна, відразу пішла у військкомат. Прискорені курси військових радиотелефонистов і восени 1941 року Стемпковская була відправлена на фронт - дівчина повинна була забезпечувати оперативний зв'язок стрілецького батальйону зі штабом полку. У розумінні багатьох, мало знають про реалії війни, телефоністки сприймаються, як щось не небезпечне.Насправді, телефоністам дуже часто доводилося ризикувати своїм життям - вони не тільки разом з іншими йшли в атаку, але і повинні були, в разі обриву зв'язку (якщо кулею або розривом був перерізаний телефонний провід) під вогнем противника відновити зв'язок...
Один з батальйонів 216-го полку 76-ї стрілецької дивізії в червні 1942 року вів важкі бої в оперативному оточенні в районі села Зимовенька (на той момент Курської області - зараз це село територіально відноситься до Бєлгородської області). Радіотелеграфіст батальйону мол. сержант Олена Стемпковская не тільки виконувала свої прямі обов'язки по забезпеченню безперебійної зв'язку командира батальйону з полком, але і, після загибелі надісланого в батальйон артилериста-коригувальника з артдивізіону, фактично "коригувала" вогонь артилерії на ділянці оборони батальйону.У критичний момент бою, Олена безстрашно викликала вогонь на себе" - своєчасний залп артдивізіону допоміг у підсумку батальйону утримувати займані ним позиції ще добу. 26 червня 1942 року під час прориву батальйону з оточення, кулеметна черга скосила відважну дівчину...
Командування полку представило в 1942 році Стемпковскую до Героя, але тоді її нагородили тільки орденом Червоного Прапора (посмертно). Втім, 15 травня 1946 року в Москві переглянули своє рішення. Ні - нагородження орденом не скасували, просто додатково присвоїли їй звання Герой Радянського Союзу (посмертно).
|
Категорія: ?-й клас | Додано: 26.03.2017
|
Переглядів: 450
| Рейтинг: 0.0/0 |
|