Який вчинок можна назвати благородним?
Твір на тему «Який вчинок можна назвати благородним?», 6-й клас
Прийнято вважати, що благородний вчинок має відбуватися за волею чистого серця, без вимоги будь-яких подяк і лише з метою допомогти іншій людині, тварині чи довкіллю у важкі для них моменти. При цьому, цей вчинок облагороджує доброчинця людини, робить його сильніше і красивіше. Але одна справа кричати на всіх поворотах про свою доброту і про свої добрі вчинки, інша справа втілювати їх у життя.
Люди, які бачать впав на тротуар перехожого, в першу чергу подумають, що він напідпитку або дуріти. Вони обійдуть стороною і підуть далі по своїх справах. Інші побачать в цьому користь для себе - намагатимуться залізти до звіра в кишені, і вийняти всі гроші і документи. Але є ті, що відразу захочуть підняти цього перехожого і надати йому допомогу. Раптом людині стало в даний момент погано? Вони викличуть медиків або повідомлять по знайденому телефону про нещастя родичам. Буває так, що хлопець чи дівчина починає бовтатися у воді і щось вигукувати.Стоять поруч думають відразу так: "Дуріє молодь...". Насправді плавець може тонути і кликати на допомогу. Лише один з натовпу може кинутися в воду і спробувати витягнути потопаючого на берег. Таких благородних людей мало, але вони все-таки є в цьому світі.
Навіть, здавалося б, дрібні послуги можуть бути гранично чесними. Поступиться бабусі або дідуся місце в метро, піднести дівчиську важку сумку, перевести через пішохідний прохід загубився в суєті міста перехожого... Як легко це на перший погляд! Але як мало таких людей, які зможуть витратити свої дорогоцінні хвилини на добру справу. Можна добити поранену птицю або викинутого кошеня, що роблять зовсім бездушні хлопчаки, а можна принести їх додому і підняти на ноги.Після цього тварина назавжди прив'язується до свого спасителя і може стати джерелом відповідного добра і сміливого вчинку.
Робити благородні вчинки потрібно вже зараз, а не відкладати цю добру справу на потім. Починати потрібно з малого. Для початку треба стати ввічливим і соучастным іншим людям. Виробляти в собі співчуття до всього живого - найважливіша риса благородної людини. При цьому не потрібно розпускати нюні з приводу і без приводу, а намагатися практично допомагати своєму ближньому. Благородні вчинки прикрашають будь-якого з нас, роблять бажаними і потрібними. Тому їх потрібно робити завжди і скрізь. Тоді наше життя стане кращим і прихильніше до нас самих.
|
Категорія: 6-й клас | Додано: 21.05.2018
|
Переглядів: 631
| Рейтинг: 0.0/0 |
|