Космічна станція Світ розсунула межі космосу
Перед Міжнародною космічною станцією найбільшою структурою в космосі була космічна станція " Мир ". Космонавти і вчені СРСР будували станцію "Мир" на орбіті з 1986 по 1996 рік. Вона проіснувала п'ять років до того, як її орбіта змістилася, і вона згоріла при повторному вході в атмосферу в 2001 році. Як перша модульна космічна станція, вона розсунула передові рубежі науки, але все-таки умови життя всередині не були хорошими. Тоді астронавти більше походили на піонерів, які ризикували своїм життям, але продовжували йти вперед і зробили свою місію успішною.
До 1998 році "Світ" вже зробив свій 69 560-й оборот навколо Землі. Це 1,83 мільярда миль! Крім великого пробігу, у Світу була стародавня комп'ютерна система. З тих пір, як 1986 року стався вибух на станції, астронавтам довелося усунути понад 1500 проблем на ній. Більшість були маленькими, але деякі були дуже складними. У лютому 1997 року пожежа зупинив генератор кисню. Потім у червні 1997 року космічний корабель, що несе припаси на "Світ", врізався в сонячну батарею. Багато разів команда сиділа в темряві, тому що не було достатньо енергії, щоб працювати на комп'ютерах або проводити експерименти.
Подібно піонерам, які прямували на північ на собачих упряжках, астронавти "Світу" навчилися робити все можливе з тим, що у них було. Наприклад, космонавти носили футболки, спортивні шорти і шкарпетки протягом двох тижнів без зміни! Космонавти носили одяг вдень і вночі, і навіть тренувалися в ній. Через два тижні астронавти просто викинули брудні речі в космос, де вони згоріли в земній атмосфері.
Життя на станції могла бути абсолютно неможливою. Вологе повітря змусив рости цвіль, і вона зіпсувала їжу. Екіпаж не міг добре помитися і інфекції швидко поширювалися скрізь, особливо коли на борт піднімалися нові космонавти. Після того, як їх тіла довгий час були в невагомості, кістки їх стегон і хребтів стали слабшими. Потім, коли астронавти повернулися на Землю, у них було багато проблем зі здоров'ям. У них був поганий водний баланс, слабкі м'язи і сильна болючість у всьому тілі.
Умови життя на станції були дуже важкими. Радіозв'язок жужжала без перерви. У повітрі висів запах бензину, а їжа подавалася в сублімованому вигляді. Душ часто ламався, тому команді доводилося просто обтиратися губкою. Навіть спати було важко.
Незважаючи на те, що життя на станції була важкою, а техніка часто виходила з ладу, астронавти "Миру" мали великий успіх. Як і піонери, астронавти знайшли багато корисних речей, які допомогли дослідникам, що послідувало за ними. І, звичайно, великим успіхом у той час було те, що астронавти з Росії та США, навіть під час холодної війни, працювали разом як друзі.
|
Категорія: 6-й клас | Додано: 01.12.2019
|
Переглядів: 283
| Рейтинг: 0.0/0 |
|