У своєму творі Іван Андрійович Крилов розповідає про те, що іноді буває занадто великий розум створює такі ж великі проблеми. Одному такому механіку принесли скриньку, і цей механік почав шукати секрет його відкриття. Крім того, цей механік ще був і хвалько. Він вирішив похизуватися своєю майстерністю перед людьми.
"«Скринька з секретом,
Так, він і без замка;
А я беруся відкрити; так, так, впевнений в цьому;
Не смійтеся так нишком!
Я відшукаю секрет і Скринька вам відкрию»
У механіки і я чого-небудь так стою".
Присутні люди по всій видимості вже знали "секрет" цього скриньки. Про це говорить автор. То що над "горе мудрецем" просто сміялися: "Не тут, не так, не там! Механік пущі рветься." Нещасний шукав різні секрети в скриньці, натискав на гвоздики і дужки:
«Крутить його з усіх сторін
І голову свою ламає;
То гвоздик, то інший, то дужку знизує»
І приходив ледь не у відчай від безуспішних спроб відкрити скриньку. А врешті – решт виявилося дуже просте рішення: « А Скринька просто відкривався».
Скринька як з'ясувалося був без секрету замку. І так, чому вчить ця казка? А вона вчить тому, щоб не надто мудрувати, для початку спробувати просте рішення, а потім вже думати про більш складні речі. Основний зміст цієї байки направлений до тим хто дуже мудрує над байками самого Крилова. Всі байки Крилова мають своєю метою викривати пороки, такі як зарозумілість, жадібність, самозакоханість. Скринька розкривається дуже просто – побачити свої недоліки в цих байках. Тим хто не бачить ці вади не дарма приписуються різні образи, в даному випадку це механік, людина наділена розумом опинився в дурному становищі. Так і ті хто замислюються над сенсом простих речей, шукаючи складності там де їх немає, теж виявляться посміховище.У своїй творчості не дарма Іван Андрійович використовує різні образи, то ослів, мавп, лис, символізуючи цим різні вади людей. В даному випадку це заумні мудреці, які шукають сенс того що отже очевидно, але підсумок його діяльності виражався в інший байці: "А Васька слухає та їсть"...