"Маленький принц" - твір-міркування, 6 - 7-й клас
Антуан де Сент-Екзюпері написав казку «Маленький принц», заклавши в неї дуже мудрий філософський підтекст. Ця казка ілюструє те, що дійсно є найважливішим у житті людини.
Маленький принц у цій казці проявляє більшу мудрість, ніж багато дорослі. Він, будучи дитиною, є нагадуванням про самих ключових речах людського життя, які потрібно розвивати: гармонія, любов і здатність дивуватися чи радіти навколишньому світу. Вони не матеріальні, а тому їх не можна купити, однак, людина без цих радощів перестане жити повноцінно.
Завдяки не забрудненому повсякденними проблемами розуму Маленького принца, Антуан де Сент-Екзюпері виділяє головні проблеми нинішнього соціуму, а також те, чого йому не вистачає багатьом людям: моральної і душевної чистоти, любові, прямоти і простоти. Інші люди, які звикли бачити виключно очима, не можуть побачити проблем і занепаду оточуючих. А Маленький принц бачить не тільки очима, а й серцем. Це дозволяє йому бачити не тільки справжню красу світу, але ще й серйозні недоліки дорослих людей.
Кожен чоловік повинен прикладати всі зусилля для збереження чистоти своєї душі та розуму. Йому не повинно бути страшно брати відповідальність за інших людей на себе. Адже тільки тоді він буде по-справжньому зрілий духовно. Як сказав Лис, символ дружби в цій казці: «Ти назавжди у відповіді за всіх, кого приручив».
Казка кінчається досить зворушливо і сумно. Маленький принц втратив гармонію, і дуже за нею сумує, але знову стати дитиною вже не можна. Екзюпері створив дійсно сумну казку. Але при цьому вона володіє важливим змістом, доносячи свої ідеї до читача простою мовою.
«Маленький принц» подарував мені не тільки задоволення від прочитання, але ще й важливий життєвий урок. Спочатку було складно усвідомити весь сенс, але через час, трохи подумавши, сенс все ж дійшов до мене. Гуманізм і добро – це найважливіше в житті. Тільки володіючи цими речами, можна виявити істину. А кожному дорослому дуже допоможе в житті бути трохи дитиною, так як це не дасть потонути в рутини та нудьги.
|