У наш час дуже гостро стоїть питання збереження природи. Чому? Навіщо ще й охороняти те, що і без нас обережно? Це питання завжди актуальне, особливо зараз, в епоху інформаційного буму, шаленого розвитку інформаційно-технологічного прогресу. Жак Кусто говорив, що давним-давно природа дуже лякала людину, а в наш час людина стала загрожувати природі. Зараз немає жодного місця на планеті до куди б не заглянув чоловік.
Ще в 15 столітті діяльність людини мала вибірковий характер. Тепер вона охопила всю планету і придбала світовий масштаб. Якщо в 70 роках хх головною проблемою була війна і мир, то зараз гостро стоїть питання радіаційного забруднення. Всім відомо, що саме це стало однією з причин захворюваності людей. Особливо небезпечне забруднення атмосфери у великих містах.
Ще одна велика проблема-це збереження запасів води. Відомо, що рівень океану залежить від стану материків. В моря і океани потрапляють тонни шкідливих речовин. Ситуація практично вийшла з-під контролю. Аральське море стало справжньою зоною лиха.
Глобальні зміни кліматичних умов пов'язані із зміною інтенсивності ультрафіолетових променів. Важливою проблемою залишається і охорона тваринного та рослинного світу.
Я сподіваюсь ми ще зможемо все виправить. Вчені в усьому світі вже зараз розробляють технології, які дозволять використовувати нові джерела енергії. З'являються автомобілі, які їздять на безпечному для навколишнього середовища пальному. Всі екологічне зараз стає модним, а це значить, що буде популярним і далі.
Мені б дуже хотілося, щоб і в нашій країні до проблем екології поставилися серйозно. Тим більше, що ми пережили одну з найстрашніших катастроф в історії – вибух на Чорнобильській АС. Вона повинна служити нам сумним нагадуванням про те, як небезпечно безвідповідальне ставлення до природи. Я дуже хочу, щоб ми стали мудрішими і влада, гроші, особисті інтереси ми ніколи не будемо ставити вище за життя цілої планети.
|