Твір по добутку В. Р. Распутіна «Уроки французької»
Одне з знаменитих творів російського письменника Валентина Григоровича Распутіна називається «Уроки французького». У центрі оповідання хлопчик з бідної сім'ї та вчителька Лідія Михайлівна, яка веде в школі уроки з французької мови. Основна ідея розповіді – показати важливість таких якостей людини, як доброта і співчуття.
Школяру, про якого розповідається в «Уроки французького», одинадцять років. У повоєнні роки його сім'я жила у віддаленому селищі і була досить бідною. Мама хлопчика вважала, що сину потрібно хорошу освіту, тому йому довелося переїхати до райцентру. Незважаючи на скрутне становище, жінка шукала можливості відправити посилки сину. Ці передачі, звичайно, допомагали, але вони були дуже мізерними, і хлопцеві доводилося жити впроголодь. З-за цього він страждав недокрів'ям.
Не бачачи іншого виходу, хлопчик став грати з іншими дітьми на гроші. Іноді він вигравав, і це дозволяло купити йому в який-небудь день молоко. Сталося так, що головний герой помітив, як один з гравців шахраює. Він сказав про це, але замість справедливості отримав побої. Розповідати, звідки у нього синці і шишки він не хотів. Але вчителька французької мови зуміла з'ясувати причину того, що сталося.
Молода викладачка пошкодувала хлопчика. Вона зрозуміла, що він грає не за азарту або спраги наживи, а з-за свого тяжкого становища. Щоб допомогти хлопчикові, Лідія Михайлівна домовилася з ним, що буде у себе вдома додатково займатися по своєму предмету. Насправді вона хотіла допомогти хлопчикові, спробувати нагодувати його, поки він буде у неї в гостях.
Головний герой досить швидко зрозумів справжні наміри вчительки. Він був досить гордим, і його обурили спроби вчительки нагодувати його таким чином. Тоді Лідія Михайлівна, придумала новий план, щоб допомогти своєму учневі. Раз він не хотів нічого в неї брати просто так, то вона запропонувала грати в пристінок на гроші з нею. Головного героя це спершу спантеличило, але він потім погодився. Вчителька навмисно піддавалася хлопчику, щоб він міг виграти і отримати гроші, які можна витратити на їжу.
Все це тривало до тих пір, поки директор не дізнався, що вчителька з учнем грає в азартну гру. В школі з Лідією Михайлівною серйозно поговорили і змусили звільнитися. Адже її вчинок суперечив етики вчительської професії. Хоча вона намагалася зробити добру справу для голодуючого хлопчика.
Молодій вчительці довелося повернутися на Кубань, де вона жила раніше. Вона все одно не забувала свого учня, і він отримав від неї посилку з ароматними південними яблуками, яких ніколи не бачив раніше. Про це він буде згадувати, коли виросте.
Своїм твором автор показує, як важливо бути добрим, допомагати людям, виявляти до них увагу і турботу. Причому робити це можна і потрібно безкорисливо.
|
Категорія: 6-й клас | Додано: 06.06.2020
|
Переглядів: 200
| Рейтинг: 0.0/0 |
|