У творчості кожного художника можна знайти найкращу і відому картину. Створюючи шедеври, людина привносить свій внесок у красу і пишність навколишнього нас світу. Вони допомагають душах кожного не зачерствіти і час від часу згадувати про головне в нашому житті.
Картина "Богатирі" стала найбільшою і значною у творчості В. М. Васнецова. Вона у великому обсязі передає дух російського народу. Художник хотів зобразити ті особливості, які він так цінує у своїх співвітчизниках. Картина дозволяє кожному споглядачеві переглянути риси, властиві російським людям. Ця картина стала завершення цілої низки творів на "богатирську" тему. Васнецов почав її ще п'ятнадцять років тому картиною "Витязь на роздоріжжі". Задумана до виконання ще в тисяча вісімдесят вісімдесятому році, вона була закінчена тільки вісімнадцятьма роками пізніше.Вона стала однією з останніх творінь Павла Михайловича. Картина змогла зайняти одне з почесних місць в Третьяковській галереї.
Богатирі - були важливими воїнами російського народу, які володіли надзвичайною хоробрістю і відвагою. З їх силою не могли зрівнятися інші воїни. Вони, немов, були наділені магічною могутністю, яке привносила в їх житті матінка природа. В бою богатирі підживлювалися російської земелькою.Це може здаватися неможливим, але в це вірили самі богатирі.
Васнецов зобразив на своєму полотні саме таких "народних угодників". Він зміг в точності передати всі риси молодців, колись охороняли рідні землі. Вони здатні вражати і нинішні покоління, несучи свої важливі послання крізь віки на полотні. На передньому плані тієї картини - богатирі, які стоять на захисті народу. Вони уособлюють давню мудрість, яка говорить: "Хто до нас з мечем прийде, той від меча і загине". Вони грізно стоять на захисті і велично несуть це послання.Адже не раз збувалося це пророцтво і головні богатирі Альоша Попович, Ілля і Добриня на своєму богатирському виїзді стережуть безкраї простори рідних земель і, в разі вторгнення, разгромляют ворогів.
Кожен богатир має свій прототип у селянина Івана Петрова. А ось у Добрині Нікітічу втілився сам Віктор Михайлович. Особою Альоші став Андрій Мамонтов. У богатирів була по наданню одна турбота - послужити народові, подбати про простих беззахисних людей.
Богатирі були стійким натхненням для Васнецова і його найбільша картина "Богатирі" принесла йому величезну визнання.
|