Дивовижна по своїйкрасу і змістом картина «Три Богатирі», була розпочата в 1881 році і закінчена була великим художником 23 квітня 1898 року. Ця картина писалася 20 років. На цій картині зображено у всій богатирської красі, три билинних персонажа – Добриня Никитич, Ілля Муромець, Альоша Попович. На картині зображено як три богатирі чекають чергового навали на Русь. На тлі грозових хмар, що символізують прийдешню небезпеку – три богатирі стоять напоготові. Ілля тримає спис в одній руці, іншою ж прикриваючи лоб, видивляється ворогів, з цієї ж руки звисає палиця.Добриня – тримає меч напоготові, а Альоша Попович – цибулю в готовності вразити ворога.
Вічний сенс картини, по всій видимості такий – на Русі завжди були, є, і будуть захисники, причому ми бачимо три різні типи людей, Альоша Попович – представник споглядального типу людей, простіше кажучи інтелігенції, поети, художники, музиканти та інші. Гуслі на боці Альоші – говорять про це, незважаючи на це, люди цього типу теж можуть кинутися в свій бій за Батьківщину, і вкласти свою лепту в боротьбу, якщо прийде ворог. Мудрий, досвідчений Ілля, ніхто інший як досвідчений солдат і армія, готова дати відсіч ворогові, навчена століттями, і бойовим досвідом.Добриня – це молоде покоління, гаряче, безрозсудне, нетерпляче стискуюче рукоятку меча, яке тільки набирається досвіду, але теж готовий дати відсіч будь-якому ворогові.
Вся атмосфера картини, передає значущість цих богатирів, під ногами маленькі ялинки та сосонки.Коні їхні стоять на готовності. Вся атмосфера картини, говорить про те, що на Русі навіть затишшя, це завжди грозова хмара, і тільки три російські богатирі, стоять на варті батьківщини від численних ворогів. В цій картині, відкритий весь сенс трьох билинних богатирів, три великих захисників землі руської. Цікаво, що сам образ Іллі Муромця Васнецов малював з образу простого селянина, Івана Петрова, а образ Добрині, як припускають - написав з самого себе.