Казки супроводжують дитинство кожної дитини. І спасибі за це треба сказати сказочникам, творчі здібності і фантазія яких дарують нам таке диво, як чарівні історії. Разом з ними ми можемо побувати в далеких королівствах, заселених гноми та ельфи, подорожувати разом з улюбленими персонажами, грати з розмовляють тваринами, а часом і тікати від злих чаклунок. Чари казок полягає в тому, що вони прості і невигадливі, але здатні виконувати безліч корисних функцій.
По-перше, казки є вчителями і вихователями. Зараз є зовсім нові історії, які діти із задоволенням читають, а є і перевірені століттями оповіді, зовсім не застарілі і відкривають малятам одвічні заповіді та істини. Вони розкривають нам елементарні закони життя: не брехати, не битися, слухатися дорослих, уміти відповідати за свої вчинки, не бути жадібним, мати терпіння і так далі.
Повчальних казок безліч. Наприклад, усім відомий «Колобок» вчить дітей не довіряти незнайомим людям, і не тікати далеко від дому. «Царівна-жаба» говорить про те, що своїх батьків треба шанувати і слухатися, а також бути працьовитим і чесним. У «Ріпці» сказано про те, що потрібно вміти домовлятися один з одним для досягнення загальних цілей. «Морозко» виховує в дитині безкорисливість, порядність, добре ставлення до людей. «Мужик і пан» показує, що розум і кмітливість допоможуть людині в будь-якій складній життєвій ситуації. «Теремок» вчить тому, що у всьому потрібно знати міру.
Також казки налаштовують дитину на оптимізм. Всі вони мати щасливе закінчення, коли добро перемагає зло, герої опиняються винагороджені за свою добру поведінку, одні персонажі перевиховуються в кращу сторону, а справжні злочинці караються. У них ідеалізується доброта, щирість, щедрість. Діти в ігровій формі, з допомогою яскравих прикладів і захоплюючих історій легко засвоюють основні заповіді. Цей досвід передається з покоління в покоління, проходить крізь століття. Впевнена, що і наші правнуки будуть вчитися на тих казках, які читала в дитинстві я сама.
|