Героїзм справжній і уявний
Що ми маємо на увазі, говорячи про "героїзм"? Для нас герой - сміливий, хоробрий і готовий у важкі хвилини віддати життя людей. Але, виявляється, існує друга сторона медалі - уявний героїзм. Давайте розберемося в цих поняттях на прикладах.
Для початку потрібно визначитися з тим, що вкладається в справжній героїзм і кого ми будемо вважати героєм. Героєм ми можемо визнати не байдужого перехожого, який проходив повз береги річки і помітив потопаючого дитини. Ця людина не роздумуючи кинувся у вир вод і, незважаючи на можливу небезпеку, врятував малюка від погибелі. Цей герой не став бігати біля річки і закликати на допомогу інших. Він не став кликати по телефону рятувальників, а зробив вчинок, який міг коштувати йому життя в ім'я життя іншого.
Військові санітари та лікарі - люди, здатні власним тілом прикрити пораненого солдата в бою. Ці герої добровільно вирушають в гарячі точки нашої Планети заради порятунку постраждалих від примх природи і неправомірної діяльності людства. У важкі хвилини ці фахівці здатні показати приклади відваги і мужності.
Є справжні герої і серед поліцейських. Не мало прикладів сміливості і відваги вони показують при арешті підступних зловмисників, потоптали права людей і здатних на вбивства. А скільки сил ці мужні люди віддають при охороні порядку і нашого сну з відпочинком!
А скільки суцільно і поруч уявних "героїв"? Взяти хоча б терористів. Вони переконані в своїй сміливості і відваги, коли підривають міни в юрбах народу. При цьому вони забирають з собою життя невинних людей на благо своїх радикальних уявлень про облаштування життя людства. Цих "патріотів" виховують ряд країн і вважають їх "героями". Але чи повинні вмирати інші люди за їх цей уявний героїзм? Можна вважати героями тих, хто залякує своїми злочинами інших і здатний пролити невинну кров навіть за саму правильну ідею?
Багато прикладів помилкового героїзму можна знайти серед школярів. Наприклад, є старшокласники, які відбирають у молодших хлопців гроші. При цьому малюки не тільки бояться цих здорованів, але і вважають зрадою поскаржитися на них. Це теж зразок уявного героїзму, що дозволяє відморозкам і далі творити свої чорні справи. З нашого потурання з цих старшокласників виростають справжні бандити і вже для того, щоб зупинити і покарати їх, справжній героїзм повинні застосовувати інші люди.
|
Категорія: 8-й клас | Додано: 16.12.2017
|
Переглядів: 617
| Рейтинг: 0.0/0 |
|