Характеристика Ераста в повісті Н. Карамзіна «Бідна Ліза»
У світовій літературі сюжет про підступний лиходій, який спокушає наївну дівчину, досить поширений. Автор твору відходить від типовість цього образу, створюючи молодої людини і ситуацію, в яку він потрапив значно складніше.
З цим персонажем читач знайомиться в момент, коли той втомлюється від багатого і безцільного існування. Начитавшись романів про щасливих людей, які живуть на лоні природи, не обтяжені умовами і правилами вищого суспільства, він бажає знайти собі такі ж ідеальні стосунки. В цей момент і відбувається зустріч з дитям лісу – молодий селянкою, в якій, на думку Ераста, було все те, чого бажало серце.
Подальші зустрічі закоханих, спокушання дівчини і зраду молодого людини символізують згубну міць великих міст по відношенню до сільського життя. Ця сила діє руйнівно, знищуючи доброго людини, що і сталося з Лізою.
Образ грошей у творі символічний, адже злато й срібло переслідують молодого дворянина протягом усього оповідання. Під час першої зустрічі з наївною дівчиною він пропонує купити букет її за дуже високою ціною. При зустрічі з матір'ю Лізи, хлопець просить продати її роботи набагато дорожче їх вартості. В поході проводить дні за картковим столом, де програє все, що у нього було. Думка про вдале одруження на забезпеченої вдові знову повертає молодої людини до питання грошей. І навіть просити вибачення у Лізи він вирішує теж з допомогою купюр.
Герой вважає, що, маючи добрий спадок, можна не тільки твердо стояти на ногах, але і вирішити будь-яке питання. Коханий Лізи усе міряє грошима, не виключенням стає і почуття. Мерзенний метал символічний, він є виразом нещирих відносин.
Автор не злиться на свого героя, розуміючи, що той і так буде нещасливий все життя. Вчинок, який він зробив по відношенню до закоханої дівчини, не характеризує Ераста грубим і цинічним людиною. Самогубство Лізи стало причиною того, що у молодого дворянина не вистачило душевних сил бути поруч з дівчиною, таким чином, повністю змінити своє життя.
Громадська думка теж виправдав вчинок літературного героя. Підтвердженням тому стала велика кількість Эрастов в дворянських списках відразу після видання твору. Як відомо, у вищому світі рідко називали дітей іменами негативних героїв.
|
Категорія: 8-й клас | Додано: 11.12.2016
|
Переглядів: 6414
| Рейтинг: 0.0/0 |
|