Характеристика героїв в комедії "Ревізор"
Н.В. ГОГОЛЬ. "КОМЕДІЯ "РЕВІЗОР". ХАРАКТЕРИСТИКА ДОБЧИНСЬКОГО І БОБЧИНСЬКОГО".
У своїй комедії "Ревізор" Н.В.Гоголь виводить образ и не тільки шахраїв, але і людей просто наївних, безглуздих. Він показує їх такими, якими вони насправді є в житті, зі своїми неподобствами, людської дурістю і пороком. Прикладом таких персонажів і є Добчинський і Бобчинський.
Автор не дарма ставить їх весь час разом. Вони дуже схожі між собою як зовні, так характерами, способом мислення. Так і положення їх у місті також однаково. Це звичайні поміщики. Вони не є чиновниками. Це два нероби, що паразитують на життя містечка, не пов'язані яким-небудь чином з Хлєстаковим. Їм нема чого боятися ревізора. Але тим не менше, щоб не виділятися від інших і показати свою значимість, вони нарівні з усіма дають хабар.
Зовні ці герої дуже схожі один на одного. Вони однакового зросту, трохи повненькі. Обидва дуже допитливі, їм до всього і всіх є діло. Але все, про що вони дізнаються, служить їм приводом для пліток, за рахунок яких вони намагаються додати собі значущість у місті. Розповідають вони новости квапливо, швидко вимовляючи слова, ніби бояться, що їх хтось переб'є або розповість новину раніше за них. Основним способом життя для них стала звичка розносити по місту різні вісті.Кожен раз, завдавши візит кому-небудь і засвідчивши свою повагу, вони залпом виливали новину і бігли далі, збираючи чергові чутки. Саме тому городничий повірив страшної звістки про прибуття в місто ревізора.
Але при всій своїй схожості, між ними можна помітити і відмінності. Добчинський більш солідний в розмові, більш грунтовний. Плітки він розповідає з таким виглядом, наче повідомляє щось дуже важливе, ніби виконує свою місію. А виконавши її, просить відпустити його за черговими новинами.
На відміну від Добчинського Бобчинський більш живою, більш швидкий. Ось чому городничий бере із собою в готель до Хлестакову Добчинського, хоч першим новину про ревізорі приніс Бобчинський.
Розділити в "Ревізорі" цих двох блазнів неможливо. Вони все роблять і переживають разом: разом прислухаються до пліток, разом розносять їх далі по місту, разом радіють новим відкриттям. Але при всій схожості характерів ми бачимо двох суперників, поспішають повідомити таку важливу новину городничого. Це суперництво і стало причиною самообману міської влади. І вже як наслідок своїх дій, вони разом з усіма так само несуть хабар Хлестакову, щоб не відстати від інших, показати свою значимість, свою єдність з когортою чиновників.
В образах Бобчинського і Добчинського Гоголь показує наївних людей, не особливо освічених, але квапливих, бажаючих показати свою значимість в суспільстві і з-за цього часто потрапляють в халепу і стають предметом для насмішок.
|
Категорія: 8-й клас | Додано: 13.03.2017
|
Переглядів: 1557
| Рейтинг: 0.0/0 |
|