Понеділок
25.11.2024
17:55
Нові твори
Чому я хочу бути поліцейським?

Який подарунок краще всього?

Піонерський табір

Літо 2023 року

Лист для батьків, чому мені потрібно завес...

Теми творів
Хобі Родина здоров'я цирк літо канікули зима Улюблена Тварина іграшки Новий рік Улюблений фільм Улюблений квітка день народження Мій Клас улюблений вчитель Моя Кімната Перший Сніг Андерсен творчість навчання Вчинки Дідусь Рідне Місто квіти осінь Короленка космос Врубель Комарів Саврасов Полєнов Грабар Нестеров Решетніков Тургенєв Прислів'я маршак Україна ВІЙНА Єршов Д. Дефо природа доброта Фантастика свята ЛЕГЕНДИ їжа байки Чехов Сусіди Лермонтов улюблена іграшка Бредбері спорт Підручник Куїнджі Рідний Край Лєсков гомер Пришвін казки Герасимов Маковський Васнєцов Левітан Шишкін Распутін Дж. Свіфт Дж. Лондон міфи щастя Ж. Верн Дитинство Великдень Домашня Тварина Конан Дойл Сестра література Абрамов Некрасов Як я провів літо Дж. Олдрідж Масниця весна О. Генрі Відпочинок Пушкін Івашкевич пукирев васнецов попов Перов Андрєєв Прізвиська Гоголь Салтиков-Щедрін екологія Платонов Крилов Побут Юон Карамзін іграшка професії Мрія Сервантес Шекспір Магія зощенко Грін Паустовський традиції праця Заздрість бальзак Слово О Полку Ігоревім зимові канікули мама Фонвізін Грибоєдов церква фільми Мольєр Батьківщина зло Островський Армія мистецтво ліс світ Добро толстой знання США село китай краса Літні Канікули Гумільов Оскар Уальд Тато тварини Гончаров історія Достоєвський тютчев айтматов Горький Бунін Кафка поезія дружба Ким Я Хочу Стати Джек Лондон Індія книга Єсенін кіно Улюблений Предмет Релігія Єрофєєв вчитель Купрін Солженіцин Музика Булгаков Ахматова театр Медицина Хемінгуей школа наука Васильєв Комп'ютер вільна тема
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Шкільні твори
Головна » Твори » 8-й клас

Характеристика Хлестакова в комедії "Ревізор"

У своїй чудовій комедії "Ревізор" Н.В.Гоголь вирішив висміяти все ті негативні якості чиновників, що мають місце в Росії 19 століття: хабарництво і привласнення доходів; відсутність медичної допомоги; беззаконня і безкарність злочинів. Для цього він обрав невелике містечко Н., в якому очікують приїзд ревізора. В цей час в місті випадково, проїздом з Петербурга в своє село, зупиняється Хлестаков.

Головний герой комедії Іван Олександрович Хлестаков постає перед читачем, як молодий чоловік 23-24 років, невисокого зросту, худорлявий шатен, досить симпатичний; він одягається по моді. Але при цьому він дурний і в розмові не може зосередитися на одній якійсь думки, висловлюючись дещо несподівано. Це незначний чиновник з Петербурга, переписывающий в канцелярії різні документи. Але на службі він буває рідко. Частіше гуляє по місту і грає в карти. З цієї причини не зміг зробити собі кар'єру.

Економія не є перевагою героя. Він більше витрачає гроші на задоволення, любити відвідувати театри. А коли залишається зовсім без коштів, тоді чекає допомоги від батьків.

Це привабливий, вихований молодий чоловік, який добре говорить французькою мовою, все ж виявляється боягузом. Він заборгував багато грошей господареві готеля і боїться арешту. В цей час до нього приходить городовий, приймаючи його за справжнього ревізора. Зрозумівши, що гість помиляється щодо його, Хлестаков відразу ж змінюється і вступає в гру. Він підтримує оману можновладців, погоджуючись переїхати в будинок до городничого, де і продовжує підігравати оточуючим, вводячи тим самим їх в оману.Зрозумівши, що його приймають за важливого чиновника, він намагається підтримати це думка про себе, при цьому не забуваючи набрати в якості хабарів енну суму. Більше того, він ще й встигає закрутити голову як дочки городничого, так і його дружині. Він, як справжній любитель жіночої статі, знає, як зачарувати провінціалок. Він розповідає їм про своє знайомство з Пушкіним; каже, що сам любить писати вірші. Але одного разу, будучи спійманим на те, що прочитав вірш іншого автора, тут же викручується, кажучи, що і у нього є вірш з тією ж назвою.Таким чином ми бачимо, як в одній людині поєднуються позитивні негативні риси; уживається як зовнішня краса і лиск з брехнею, боягузтвом і брехнею.

В образі Хлестакова Гоголь показав тип російського міщанства, самоутверждающегося за рахунок свого нахабства і спритності, що згодом ми почали називати "хлестаковщиной". 



Категорія: 8-й клас | Додано: 09.03.2017
Переглядів: 2244 | Рейтинг: 0.0/0


Всього коментарів: 0
avatar