Характеристика Хлестакова в комедії "Ревізор"
У своїй чудовій комедії "Ревізор" Н.В.Гоголь вирішив висміяти все ті негативні якості чиновників, що мають місце в Росії 19 століття: хабарництво і привласнення доходів; відсутність медичної допомоги; беззаконня і безкарність злочинів. Для цього він обрав невелике містечко Н., в якому очікують приїзд ревізора. В цей час в місті випадково, проїздом з Петербурга в своє село, зупиняється Хлестаков.
Головний герой комедії Іван Олександрович Хлестаков постає перед читачем, як молодий чоловік 23-24 років, невисокого зросту, худорлявий шатен, досить симпатичний; він одягається по моді. Але при цьому він дурний і в розмові не може зосередитися на одній якійсь думки, висловлюючись дещо несподівано. Це незначний чиновник з Петербурга, переписывающий в канцелярії різні документи. Але на службі він буває рідко. Частіше гуляє по місту і грає в карти. З цієї причини не зміг зробити собі кар'єру.
Економія не є перевагою героя. Він більше витрачає гроші на задоволення, любити відвідувати театри. А коли залишається зовсім без коштів, тоді чекає допомоги від батьків.
Це привабливий, вихований молодий чоловік, який добре говорить французькою мовою, все ж виявляється боягузом. Він заборгував багато грошей господареві готеля і боїться арешту. В цей час до нього приходить городовий, приймаючи його за справжнього ревізора. Зрозумівши, що гість помиляється щодо його, Хлестаков відразу ж змінюється і вступає в гру. Він підтримує оману можновладців, погоджуючись переїхати в будинок до городничого, де і продовжує підігравати оточуючим, вводячи тим самим їх в оману.Зрозумівши, що його приймають за важливого чиновника, він намагається підтримати це думка про себе, при цьому не забуваючи набрати в якості хабарів енну суму. Більше того, він ще й встигає закрутити голову як дочки городничого, так і його дружині. Він, як справжній любитель жіночої статі, знає, як зачарувати провінціалок. Він розповідає їм про своє знайомство з Пушкіним; каже, що сам любить писати вірші. Але одного разу, будучи спійманим на те, що прочитав вірш іншого автора, тут же викручується, кажучи, що і у нього є вірш з тією ж назвою.Таким чином ми бачимо, як в одній людині поєднуються позитивні негативні риси; уживається як зовнішня краса і лиск з брехнею, боягузтвом і брехнею.
В образі Хлестакова Гоголь показав тип російського міщанства, самоутверждающегося за рахунок свого нахабства і спритності, що згодом ми почали називати "хлестаковщиной".
|
Категорія: 8-й клас | Додано: 09.03.2017
|
Переглядів: 2244
| Рейтинг: 0.0/0 |
|