Понеділок
25.11.2024
18:01
Нові твори
Чому я хочу бути поліцейським?

Який подарунок краще всього?

Піонерський табір

Літо 2023 року

Лист для батьків, чому мені потрібно завес...

Теми творів
Хобі Родина здоров'я цирк літо канікули зима Улюблена Тварина іграшки Новий рік Улюблений фільм Улюблений квітка день народження Мій Клас улюблений вчитель Моя Кімната Перший Сніг Андерсен творчість навчання Вчинки Дідусь Рідне Місто квіти осінь Короленка космос Врубель Комарів Саврасов Полєнов Грабар Нестеров Решетніков Тургенєв Прислів'я маршак Україна ВІЙНА Єршов Д. Дефо природа доброта Фантастика свята ЛЕГЕНДИ їжа байки Чехов Сусіди Лермонтов улюблена іграшка Бредбері спорт Підручник Куїнджі Рідний Край Лєсков гомер Пришвін казки Герасимов Маковський Васнєцов Левітан Шишкін Распутін Дж. Свіфт Дж. Лондон міфи щастя Ж. Верн Дитинство Великдень Домашня Тварина Конан Дойл Сестра література Абрамов Некрасов Як я провів літо Дж. Олдрідж Масниця весна О. Генрі Відпочинок Пушкін Івашкевич пукирев васнецов попов Перов Андрєєв Прізвиська Гоголь Салтиков-Щедрін екологія Платонов Крилов Побут Юон Карамзін іграшка професії Мрія Сервантес Шекспір Магія зощенко Грін Паустовський традиції праця Заздрість бальзак Слово О Полку Ігоревім зимові канікули мама Фонвізін Грибоєдов церква фільми Мольєр Батьківщина зло Островський Армія мистецтво ліс світ Добро толстой знання США село китай краса Літні Канікули Гумільов Оскар Уальд Тато тварини Гончаров історія Достоєвський тютчев айтматов Горький Бунін Кафка поезія дружба Ким Я Хочу Стати Джек Лондон Індія книга Єсенін кіно Улюблений Предмет Релігія Єрофєєв вчитель Купрін Солженіцин Музика Булгаков Ахматова театр Медицина Хемінгуей школа наука Васильєв Комп'ютер вільна тема
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Шкільні твори
Головна » Твори » 8-й клас

Характеристика Пугачова в повісті А. С. Пушкіна "Капітанська дочка"

Одним з героїв повісті А. С. Пушкіна "Капітанська дочка" є Омелян Пугачов - особистість не однозначна. На початку повісті автор знайомить нас з ним, не називаючи його імені. Зустріч в засніженому степу Гриньова з незнайомим селянином, який взявся показати дорогу заплутавшим подорожнім тільки підводить читача до того, що ця зустріч може бути не випадкова. Цей провідник виглядає дуже бідно, в легкому одязі. Але, провівши Гриньова на заїжджий двір, він не потребує винагороди, що вже саме по собі вказує на те, що цей чоловік з добрим чуйним серцем.Він з вдячністю приймає в подарунок заячий кожух.

Але як же він не схожий на Пугачова - ватажка бунтівників. Вже будучи на службі в Білогірської фортеці, Гриньов дізнається, що Пугачов з бунтівниками захопив сусідню фортеця і стратив там всіх офіцерів. Підходить черга і Білогірської. І тут вже Пугачова ми зустрічаємо не як доброго, чуйного селянина, а як владного жорстокого розбійника, який оголосив себе царем. Захопивши фортецю, він вимагає від офіцерів присяги на вірність собі, а тих хто відмовляється - наказує стратити. Так він стратив коменданта фортеці Миронова, його дружину Василину Єгорівну і поручика Івана Игнатьича.Але коли доходить черга до Гриньова, Савельіч просить його зберегти панові життя. І Пугачов погоджується, отплатив таким чином добром за добро. Дізнавшись у Гриневі пана, який подарував йому кожух, він ставиться до нього доброзичливо. Більш того, він відпускає Гриньова в Оренбург з повідомленням генералу про наступ на Оренбурзької фортеці через тиждень. Він шанує поручику коня і кожух.

Третя риса характеру Пугачова - його чесність і благородство. Це описано в сцені, коли він дізнається, що Швабрин утримує силою дочка коменданта Машу. Спочатку він наказує стратити Швабрина, але потім все ж милує його, але попереджає, що наступного разу йому зарахується, і цей випадок. Гриневу і Маші він дає пропуск на всі застави і відпускає його. Прохання Гриньова здатися він відхиляє, відповідаючи, що вже пізно і будь, що буде. Така відповідь свідчить як про його відчайдушності, так і про його сміливості.

Як же в цьому безграмотному, забитому мужика вживаються такі суперечливі почуття? Автор повісті про це не говорить, але протягом всього оповідання очевидно, що повість написана на основі історичних подій. І хоч образи Маші і Гриньова вигадані, образ Пугачова виглядає, як образ особи дійсного, реального.



Категорія: 8-й клас | Додано: 19.11.2016
Переглядів: 1913 | Рейтинг: 0.0/0


Всього коментарів: 0
avatar