Твір на тему «Конкурси краси в історії», МХК, 8-й клас
Для багатьох жінок дуже важливо усвідомлення того, що вони є найкрасивішими у світі. Заради цього знання вони готові навіть воювати один з одним, зовсім не замислюючись про те, наскільки неадекватно це буде виглядати з боку.
Благо, з часом людство винайшло спосіб підносити над іншими головних красунь. Цим способом стали конкурси краси, без яких я навіть не можу уявити навколишнє себе реальність. Але я знаю, що конкурси краси були винайдені не сьогодні. Це спадщину, яка збереглась з глибокого минулого.
Самим першим конкурсом краси за легендою вважається змагання між трьома давньогрецькими богинями - Герою, Афіною і Афродітою. Наскільки я пам'ятаю, саме від цього міфу стався фразеологізм "яблуко розбрату". З історії, золоте яблуко з написом "Найвродливішій" було віддано Афродіті Парісом, що і стало причиною Троянської війни.
Але це лише легенда. А ось документально підтверджені конкурси краси проходили ще в V столітті до нашої ери в Коринті і Афінах. Переможниця цього конкурсу отримувала звання носительки золота. У ті часи такі конкурси були дуже популярні, особливо часто вони проводилися також на острові Лесбос.
А от у Стародавньому Вавилоні переможниця отримувала не тільки звання, але і ціну. Після конкурсу проводилося подобу аукціону, на якому можна було придбати собі майбутню дружину.
У Стародавньому Китаї ж умови конкурсу були дуже жорсткими. Найкрасивішу дівчину приносили в жертву кривавому божества!
Племена Австралії аж до XX століття проводили змагання, на яких оголені дівчата билися на право стати дружиною кращого чоловіка.
А в Уганді красунь вибирали не по обличчю, а по їх п'ятій точці! У деяких претенденток були настільки пишні форми, що вони не могли і встати без чиєї-небудь допомоги.
В Європі краса дівчат вважалася чимось диявольським, тому сенсу в конкурсах краси не було: переможницю б просто спалили поза чергою в якості призу.
Так що конкурси, що проводяться в наш час, з 10-сантиметровими підборами і тоннами макіяжу, ще не саме жахливе явище!
|