З давніх часів дітей вчили і вчать культурі поведінки. Для цього навіть наймали спеціальних репетиторів. Адже неприємно дивитися на невоспітанного, неповороткого і некультурну людину.
Необтесанный неук може кращі людські почуття перетворити на недоліки. Наприклад, те, що ми сприймаємо у людини вихованого за вченість, у некультурну виглядає буквоїдством і формалізмом, у першого гострий склад розуму перетворюється у другого на фарс і кривляння, сміливість перетворюється у нахабство і цинізм, простота стає хамством і грубістю, добродушність перетворюється в лицемірство і запобігливість. Ось таким чином наші високі спонукання переходять у щось негідне, поганий і не варте уваги.
Культура поведінки - частина загальновизнаної культури взагалі, сформована людством довгою і наполегливою працею над власним вихованням і визнаними нормами поведінки. Інтелігентність передбачає дотримання основних правил гуртожитку серед людей. З-за того, що наша культура поведінки обов'язково буде сприйматися іншими людьми, то сюди слід віднести манеру носіння одягу, моду, манеру спілкування і мова, манеру загальної поведінки в суспільстві.Незнання цих основних правил поведінки може завдати людині невоспитанному непоправної шкоди, зокрема, загальне презирство і бойкот.
Людина вихована в дусі сучасної культури поведінки, навпаки, стає душею товариства та його постійних складових. Знання законів моралі та звичаїв серед спільноти людей, допомагає самостійного індивіда правильно вирішити, як себе вести в різних ситуаціях, щоб не викликати сварок і сутичок з іншими членами свого кола спілкування. Навіть у важких ситуаціях вихована людина зуміє вийти із заплутаної ситуації з гідністю і додатковими балами престижу.
Тому культура поведінки молоді прищеплюється з раннього віку. Адже таке навчання спрямовано для побудови гармонійної особистості, здатної вирішувати свої і загальні завдання з урахуванням думки присутніх поруч інших індивідуумів. Тим самим ми вчимося вести себе гідно, чесно і справедливо. За це нас будуть поважати і цінувати, що сприяє кар'єрному зростанню і поліпшенню становища в співтоваристві людей.
Я теж хочу бути вихованою людиною, тому з твердою витримкою працюю над своєю культурою мовлення і загальною культурою поведінки.
|