Твір на тему «Моє хобі психологія», 8-й клас
Хобі - це те, що цікавить і захоплює людини. Можна колекціонувати речі, займатися спортом, пізнавати навколишній світ або вивчати іноземні мови. Якщо хобі до душі, людина завжди прагнути приділити йому якомога більше часу. Найчастіше його можна асоціювати з відпочинком, коли забуваєш про справи і зосереджуєш увагу на те, що тобі подобається.
Моє хобі психологія. Почалося це захоплення з того, як кілька років тому я почув в одній з телевізійних програм про різні типи людських темпераментів. Суть полягала в тому, що в одній і тій же ситуації різні люди вели себе зовсім по-різному. Наприклад, коли їм наступили на ногу в переповненому громадському транспорті, одні починали відразу ж голосно обурюватися і сваритися; інші – просто просили не наступати на ноги; треті – у відповідь на «вибачте» усміхалися і відповідали: «нічого страшного»; а четверті – мало не плакали над забрудненим взуттям.Ось такою поведінкою і відрізняються між собою холерик, сангвінік, флегматик і меланхолік. Після цього мене почали цікавитикниги, пов'язані з даною тематикою. Я також почав читати про особливості людської свідомості. Про те, як кожен з нас, використовуючи розум, здатний пізнавати навколишній світ і в тому числі сам себе. В результаті, всі ці роздуми кардинально впливають на формування інтелекту людини. Вони роблять кожну особистість особливою і неповторною.
Люди – єдині істоти на земній кулі, які можуть демонструвати велику кількість як позитивних, так і негативних емоцій: переживання, радість, страх, тривога, сором, заздрість, впевненість, симпатія, ніжність, презирство, гордість, злість, розгубленість, нудьга і т. д. Вони виникають як наслідок подій, несподіваних ситуацій, а також залежать від оточуючих нас людей. Одні психологи настійно рекомендують вчитися контролювати свої емоції і ніколи не втрачати самовладання, навіть у найважчих ситуаціях.Інші ж наполягають на тому, що періодично їх треба виявляти, тому що, накопичившись, вони можуть різко піти як фонтан. Тому тема емоційного самоконтролю також дуже цікава для мене. Я вважаю, що маленьким діткам дозволено відсутність самоконтролю. Наприклад, дитина може плакати і вимагати іграшку у батьків, чи сміятися коли мама розлила молоко. Потім діти стають дорослішими, і з кожним роком вміння контролювати свої емоції повинна зростати.
Психологія – дуже важлива, вона допомагає розібратися в людських характерах і причини тієї чи іншої поведінки оточуючих нас людей. Більш того, вона навчає знаходити індивідуальний підхід до кожної особистості і налагоджувати взаємини.
|