Твір для 8 класу за прислів'ям «Моя хата з краю»
Часто можна чути від людей такий вислів: "Моя хата з краю". Що виражає собою ця старовинна прислів'я і кого має на увазі? Швидше за все вона ставиться до всього байдужим, байдужим і пасивним особистостям. У будь-якому випадку, при виникненні делікатній ситуації, вони намагаються уникнути особистих неприємностей, навіть тоді, коли проблеми стосуються їх родичів, друзів або всього людства нашої планети. Головне, щоб їх не потурбували, не потривожили, не залучили до участі у вирішенні проблем, що виникли, щоб їм не довелося напружувати свої сили і фінансові можливості.
Ці люди доходять до повного байдужості до тим, що відбувається навколо них подіям. Наприклад, після жорстоких терористичних актів навесні 2010 року в московському метрополітені, вони висловлювалися так: "Москва далеко і нам наплювати, що там відбувається - самі винні. Головне, що нас не торкнулися ці події. Не змогли запобігти катастрофі - нехай самі розбираються з наслідками...". Коли народ всієї країни співчував постраждалим і виходив на вулиці, щоб віддати останні почесті загиблим, вони зневажливо нарікали, що все це - фальшивість і мішура.
Як мені здається, всі ці недоброзичливці і байдужі до всього не можуть второпати, що нещастя може трапитися з кожним і навіть з ними в будь-який момент. Для них народ склав інше прислів'я:"ми Всі під одним Богом ходимо". Як не дивно, але коли біда приходить до тих, хто дотримується принципу "Моя хата з краю", саме вони гучніше всіх починають кричати про свої проблеми і волають про допомогу. Тут їм відразу перестають подобатися колишні однодумці з таким же чином поведінки.Раніше не замечающие лих інших, не співчувають чужому лиху і бездолью, вони раптом починають вимагати до себе загальної уваги. При цьому щосили починають засуджувати собі подібних і намагаються вивести їх на чисту воду. В цьому випадку можна застосуватище одну прислів'я, як не можна краще описує це: "У чужому оці порошинку бачить, а у власному не примічає колоди".
Якщо ми не проти, щоб з нами поводилися з жалем і співчуттям, то слід самим проявляти ці ж почуття до інших. Милосердя і співчуття з боку оточуючих у нормальних людей викликають відповідний душевний порив, надовго запам'ятовуються і у важкі моменти життя здатні згуртувати народ і спрямувати на благодіяння. Хочеш допомоги від інших - роби її сам.
|