Твір на тему «Неуважність», біологія, 8-й клас
Давно вже мене турбує така проблема, як неуважність уваги. Думаю, не тільки для мене, але і для багатьох інших людей - це дійсно проблема, яка заважає жити і особливо працювати, вчитися. Часто буває дуже важко сконцентруватися на якійсь одній справі, із-за чого виникає плутанина і помилки. Я вирішив розібратися в природі і причини цього явища.
Для того, щоб подолати неуважність, потрібно знати, що існують різні її види: справжня й уявна неуважність. Що ж це означає? Уявна неуважність виникає, якщо людина дуже сильно зосереджений на якійсь одній справі, ще вона називається "професорської", так як вона часто зустрічалася у відомих професорів і вчених. При цьому вигляді неуважності увага людини спрямована тільки на одне заняття, яким він настільки захоплений, що не бачить і не чує того, що відбувається навколо.Навіть вже не займаючись цим своєю справою, він продовжує міркувати про нього, неуважно ставлячись до всього іншого.
Другий вид - справжня неуважність. Вона проявляється, коли людина не може зосередитися, коли його увагу постійно переходить від одного об'єкта на інший, ні на чому не затримуючись. Наприклад, займаючись важливою роботою, людина постійно відволікається на інші справи, потім не може повернутися до того, що робив, думає не про те, про що потрібно. Причин справжньої неуважності досить багато, починаючи від розладу психіки, закінчуючи банальною втомою.До числа причин входить також виконання монотонних дій, нудної роботи, нецікавий виклад інформації, завдяки чому ми відволікаємося на більш цікаві дії і думки.
І, нарешті, головне. Як же подолати цю ненависну неуважність? Залежно від причин її виникнення, можна постаратися краще висипатися, пити вітаміни. Допомогти тут може тренування пам'яті та уваги, а також максимальну впорядкованість всіх дій, наприклад, можна вести щоденник, записуючи всі справи, які необхідно виконати, концентруючись на кожному окремо, не перестрибуючи з одного на інше. Також можна порадити змінити роботу, на якій доводиться виконувати нудні монотонні дії, але це не завжди можливо.Щоб не відволікатися від такої роботи постійно, можна зробити для себе невелику перерву, під час якого дозволити собі трохи відволіктися на більш цікаві заняття. Ну, і якщо вже зовсім нічого не допомагає, можна звернутися до лікаря і він призначить лікування, яке допоможе впоратися з проблемою.
|