П`ятниця
22.11.2024
10:00
Нові твори
Чому я хочу бути поліцейським?

Який подарунок краще всього?

Піонерський табір

Літо 2023 року

Лист для батьків, чому мені потрібно завес...

Теми творів
Хобі Родина здоров'я цирк літо канікули зима Улюблена Тварина іграшки Новий рік Улюблений фільм Улюблений квітка день народження Мій Клас улюблений вчитель Моя Кімната Перший Сніг Андерсен творчість навчання Вчинки Дідусь Рідне Місто квіти осінь Короленка космос Врубель Комарів Саврасов Полєнов Грабар Нестеров Решетніков Тургенєв Прислів'я маршак Україна ВІЙНА Єршов Д. Дефо природа доброта Фантастика свята ЛЕГЕНДИ їжа байки Чехов Сусіди Лермонтов улюблена іграшка Бредбері спорт Підручник Куїнджі Рідний Край Лєсков гомер Пришвін казки Герасимов Маковський Васнєцов Левітан Шишкін Распутін Дж. Свіфт Дж. Лондон міфи щастя Ж. Верн Дитинство Великдень Домашня Тварина Конан Дойл Сестра література Абрамов Некрасов Як я провів літо Дж. Олдрідж Масниця весна О. Генрі Відпочинок Пушкін Івашкевич пукирев васнецов попов Перов Андрєєв Прізвиська Гоголь Салтиков-Щедрін екологія Платонов Крилов Побут Юон Карамзін іграшка професії Мрія Сервантес Шекспір Магія зощенко Грін Паустовський традиції праця Заздрість бальзак Слово О Полку Ігоревім зимові канікули мама Фонвізін Грибоєдов церква фільми Мольєр Батьківщина зло Островський Армія мистецтво ліс світ Добро толстой знання США село китай краса Літні Канікули Гумільов Оскар Уальд Тато тварини Гончаров історія Достоєвський тютчев айтматов Горький Бунін Кафка поезія дружба Ким Я Хочу Стати Джек Лондон Індія книга Єсенін кіно Улюблений Предмет Релігія Єрофєєв вчитель Купрін Солженіцин Музика Булгаков Ахматова театр Медицина Хемінгуей школа наука Васильєв Комп'ютер вільна тема
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Шкільні твори
Головна » Твори » 8-й клас

Образ Пугачова у повісті А. С. Пушкіна "Капітанська дочка"

8 клас. Твір на тему: "Образ Пугачова в повісті А. С. Пушкіна "Капітанська дочка".

Повість А. С. Пушкіна "Капітанська дочка" - унікальна за своєю суттю. Головною відмінною рисою її є те, що, як здавалося б, саме Маша Миронова повинна була б стати головною героїнею повісті, але немає - його основними персонажами стали Швабрин, Гриньов і Пугачов. При цьому останній, в свою чергу, втілює поєднання двох інших, оскільки втілив в собі їх головні риси: найгірші якості Швабрина і кращі прояви Гриньова.

Пугачов - дуже тонко продумана персона в оповіданні. Спочатку він виникає як загадкового і дивного людини. Він майже непомітний і досить таємний по своїй натурі людина. Але по ходу повісті Пугачов починає поступово заповнювати собою весь простір подій і уваги. Він спочатку веде таємні переговори з господарем заїжджого двору, який дуже нагадує якогось розбійника. Пугачов постає перед нами в образі незрозумілого дивного чоловіка, який те чи втікач, чи просто пияк ("заклав кожух у целовальника", тобто за горілку).Але його "вогненні очі" демонструю людини неабиякого. Уві сні Гриньова він вже постає як людина, в якій поєднуються хитрість і спритність, раптова ласкавість і звірство. Він є дуже складним чином у повісті. Читачеві представлена можливість весь час розкривати в ньому щось нове і непередбачуване.

Пугачов дуже категоричний і жорстокий, коли наказує стратити захисників фортеці і зарубати дружину коменданта. Цим він викликає до себе неприязнь і засмучує читача. Але тут же ми бачимо, що він цінує в оточуючих вірність і щиру правдивість. Саме це і приваблює його в Гриневі. Він починає довіряти йому і дуже засмучується, дізнавшись, що Гинев обдурив його. Але все ж він не мстивий по відношенню до цього хлопця і з чистотою душі він каже: "Стратити так стратити, милувати так милувати". І просто відпускає Гриньова з нареченою, та й ще дає перепустку в усі підвладні йому області.

Головний персонаж вміє розбиратися в людях і чітко грає на публіку, представляючи себе в ролі царя, як його обзивали простолюдини. Він прекрасно розуміє, що той, хто боїться, той поважає і двісті разів подумає перш, ніж обдурити або підставити. Але своїх вибраних людей, він високо цінує і оберігає. Перед Гриневым він не намагається виглядати царем і майже відкрито говорить, що є просто самозванцем, порівнюючи себе з Гришком Отрєп'євим.

Пушкін зображує Пугачова дуже насиченою особистістю: він виступає в ролі тирана, то він - самовідданий визволитель бідного народу. Цей персонаж зібрав у собі цілу гілку протилежностей і саме допомагає автор розкрити повноту образу.



Категорія: 8-й клас | Додано: 15.04.2016
Переглядів: 778 | Теги: Пушкін | Рейтинг: 0.0/0


Всього коментарів: 0
avatar