Образ Ромео в повісті «Ромео і Джульєтта» Вільяма Шекспіра
Ще до виникнення повісті, у світовій літературі вже існували подібні сюжети. Але тільки «Ромео і Джульєтта» стала тією книгою, яку з насолодою читають протягом чотирьох століть жителі різних країн і континентів. Шекспір як умілий психолог показав, що любов може не тільки перемогти ненависть, але і зупинити багаторічну ворожнечу. Почуття стають причиною змін у характері людини, підтвердженням тому є історія Ромео Монтеккі.
Перший раз читач дізнається про головного героя від його батька, який переживає за свого нащадка, маючи відомості про неподілених почуття сина до сварливої красуні Розалінди. Глава сімейства і друзі Ромео схильні вважати, що почуття хлопця надумані, нещирі. Дійсно, на початку твору головний герой ставиться до любові цинічно, вважає, що пристрасть – це безумство, гра з вогнем, яка закінчиться пожежею.
Ромео нічого не цікавить у житті, він байдужий до багаторічної ворожнечі батьків з Капулетті. Вибравши Розалінду як предмет поклоніння, юнак намагався зайняти себе чим-то в години дозвілля, знайти хоч якусь мету в житті. Автор у головному герої показав одного з представників аристократії. Цей молодий чоловік прекрасно вихований і добре освічений. Незважаючи на свій юний вік, Ромео дуже розважливий і чемний хлопець. Мрійливий і палкий герой намагається виникла поверхневу симпатію перетворити у всепоглинаючу пристрасть.Не маючи до дівчини щирих почуттів, він бундючно порівнює любов із кущем терну, який палить і коле.
Трохи пізніше на балу Ромео знайомиться з Джульєттою, ця зустріч стала джерелом справжніх, непідробних почуттів. Хлопець одразу ж забуває про Розалінди, як ніби і не знав її ніколи. Любов змінює світовідчуття головного героя, він бачить всі навколо по-новому. При цьому тонка натура хлопця передчуває подальші трагічні події. Потрапляючи переодягненим на бал до Капулетті, він розуміє, що станеться ситуація, яка стане причиною його смерті.
Головного героя не можна назвати позитивним персонажем, у нього є свої недоліки: вбив Тібальта і неповинного Паріса, став причиною смерті Меркуціо. Шекспір уміло показав згубну силу пристрасті, яка може володарювати над піднесеними почуттями.
Вікові забобони і міжусобна ворожнеча стали причинами смерті головних героїв. Але любов подолала ненависть їх сімей, які помирилися після смерті своїх дітей. Загибель молодої пари приголомшує, викликаючи щирі переживання у читача.
|
Категорія: 8-й клас | Додано: 24.12.2016
|
Переглядів: 2869
| Рейтинг: 0.0/0 |
|