Опис картини Бориса Кустодієва «Гроза»
Якщо зробити невеликий екскурс в біографію великого російського художника Бориса Кустодієва, то можна дізнатися досить неприємний факт: останні п'ятнадцять років свого життя він провів на інвалідному візку. Така плачевна ситуація вийшла, внаслідок тяжкої і тривалої хвороби, а в подальшому, складної і важкої операції на спинному мозку. На жаль, навіть після оперативного втручання, найбільший художник, так і не зміг самостійно пересуватися.На думку багатьох критиків і мистецтвознавців, зважаючи на те, що його мучили страшні і невгаваючі болю, він завжди зображував на своїх картинах, тільки світлу і радісну бік життя, як би показуючи глядачеві те, що він не здається хворобу, не бачить її темних сторін, і, всупереч важкого стану, продовжує жити, творити шедеври, радуючи око глядача, разом з тим, і сам, не перестає радіти життю.
Яскравим підтвердженням цих фактів, є картина художника – «Гроза». Тут, глядач може спостерігати звичайну село, або, можливо, провінційне містечко, з його повсякденним життям: турботами, проблемами, радощами, печалями і т. д. Люди мирно займаються своїми повсякденними справами. Підкреслюючи глибоку віру і твердий характер російського народу, в центрі картини можна спостерігати золотоверхий собор. Це полотно, крім усього, яскраво підтверджує ту обставину, що Кустодієв є автором свого нового жанру – «портрет-картина».Це, можна сказати, сублимат класичного портрета і лубочної картинки. Говорячи більш точно, картина «Гроза», є ні чим іншим, як портретом повсякденному житті.
Якщо глядач уважно всмотрится в полотно, то він відразу помітить максимальну деталізацію персонажів і предметів. В буквальному сенсі, автор прописав кожну дрібниця на своїй картині. Адже, якщо розібратися, то ми часто проходимо повз таких дрібниць, не звертаючи на них ніякої уваги.
Ось, наприклад, старенька бабуся, яка щось доводить чоловікові у похиленого тину. Можна припустити, що це її чоловік, а, можливо, сусід або родич. Дівчина, яка пере білизну, а недалеко від неї, інша, яка перебігає через річку, притискаючи до себе кошик. Досить чітко промальовані купальниці, і їх яскраві сукні в горошок.
А, якщо подивитися на обоз і торгові лавки, то, можна відразу здогадатися, що тут «шуміла» ярмарок, яка нещодавно закінчилася. Вона збирається в дорогу до іншої селі чи містечку.
Всі основна частина картини виконана в яскравих, олійно-пастельних тонах. А як протиставлення всьому лубочному зображення – блискавка, яка нещадно б'є в купол церкви. Як ніби, автор попереджає людей про небезпеку, що насувається, підкреслюючи її, темним і лиховісним грозовим небом. Але, будучи дуже сильним духом, і надзвичайно великодушним людиною, автор «веде» небезпека від людей. Удар припадає в шпиль купола, блискавка изламывается і відступає, навіть не доходячи до людей, які, в свою чергу, не перестають займатися своїми справами.
У самому полотні, можна чітко простежити зароджується модерн, з невеликими елементами імпресіонізму.
|
Категорія: 8-й клас | Додано: 16.11.2016
|
Переглядів: 532
| Рейтинг: 0.0/0 |
|