П`ятниця
22.11.2024
08:44
Нові твори
Чому я хочу бути поліцейським?

Який подарунок краще всього?

Піонерський табір

Літо 2023 року

Лист для батьків, чому мені потрібно завес...

Теми творів
Хобі Родина здоров'я цирк літо канікули зима Улюблена Тварина іграшки Новий рік Улюблений фільм Улюблений квітка день народження Мій Клас улюблений вчитель Моя Кімната Перший Сніг Андерсен творчість навчання Вчинки Дідусь Рідне Місто квіти осінь Короленка космос Врубель Комарів Саврасов Полєнов Грабар Нестеров Решетніков Тургенєв Прислів'я маршак Україна ВІЙНА Єршов Д. Дефо природа доброта Фантастика свята ЛЕГЕНДИ їжа байки Чехов Сусіди Лермонтов улюблена іграшка Бредбері спорт Підручник Куїнджі Рідний Край Лєсков гомер Пришвін казки Герасимов Маковський Васнєцов Левітан Шишкін Распутін Дж. Свіфт Дж. Лондон міфи щастя Ж. Верн Дитинство Великдень Домашня Тварина Конан Дойл Сестра література Абрамов Некрасов Як я провів літо Дж. Олдрідж Масниця весна О. Генрі Відпочинок Пушкін Івашкевич пукирев васнецов попов Перов Андрєєв Прізвиська Гоголь Салтиков-Щедрін екологія Платонов Крилов Побут Юон Карамзін іграшка професії Мрія Сервантес Шекспір Магія зощенко Грін Паустовський традиції праця Заздрість бальзак Слово О Полку Ігоревім зимові канікули мама Фонвізін Грибоєдов церква фільми Мольєр Батьківщина зло Островський Армія мистецтво ліс світ Добро толстой знання США село китай краса Літні Канікули Гумільов Оскар Уальд Тато тварини Гончаров історія Достоєвський тютчев айтматов Горький Бунін Кафка поезія дружба Ким Я Хочу Стати Джек Лондон Індія книга Єсенін кіно Улюблений Предмет Релігія Єрофєєв вчитель Купрін Солженіцин Музика Булгаков Ахматова театр Медицина Хемінгуей школа наука Васильєв Комп'ютер вільна тема
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Шкільні твори
Головна » Твори » 8-й клас

Опис картини Бориса Кустодієва «Гроза»

Якщо зробити невеликий екскурс в біографію великого російського художника Бориса Кустодієва, то можна дізнатися досить неприємний факт: останні п'ятнадцять років свого життя він провів на інвалідному візку. Така плачевна ситуація вийшла, внаслідок тяжкої і тривалої хвороби, а в подальшому, складної і важкої операції на спинному мозку. На жаль, навіть після оперативного втручання, найбільший художник, так і не зміг самостійно пересуватися.На думку багатьох критиків і мистецтвознавців, зважаючи на те, що його мучили страшні і невгаваючі болю, він завжди зображував на своїх картинах, тільки світлу і радісну бік життя, як би показуючи глядачеві те, що він не здається хворобу, не бачить її темних сторін, і, всупереч важкого стану, продовжує жити, творити шедеври, радуючи око глядача, разом з тим, і сам, не перестає радіти життю.

Яскравим підтвердженням цих фактів, є картина художника – «Гроза». Тут, глядач може спостерігати звичайну село, або, можливо, провінційне містечко, з його повсякденним життям: турботами, проблемами, радощами, печалями і т. д. Люди мирно займаються своїми повсякденними справами. Підкреслюючи глибоку віру і твердий характер російського народу, в центрі картини можна спостерігати золотоверхий собор. Це полотно, крім усього, яскраво підтверджує ту обставину, що Кустодієв є автором свого нового жанру – «портрет-картина».Це, можна сказати, сублимат класичного портрета і лубочної картинки. Говорячи більш точно, картина «Гроза», є ні чим іншим, як портретом повсякденному житті.

Якщо глядач уважно всмотрится в полотно, то він відразу помітить максимальну деталізацію персонажів і предметів. В буквальному сенсі, автор прописав кожну дрібниця на своїй картині. Адже, якщо розібратися, то ми часто проходимо повз таких дрібниць, не звертаючи на них ніякої уваги.

Ось, наприклад, старенька бабуся, яка щось доводить чоловікові у похиленого тину. Можна припустити, що це її чоловік, а, можливо, сусід або родич. Дівчина, яка пере білизну, а недалеко від неї, інша, яка перебігає через річку, притискаючи до себе кошик. Досить чітко промальовані купальниці, і їх яскраві сукні в горошок.

А, якщо подивитися на обоз і торгові лавки, то, можна відразу здогадатися, що тут «шуміла» ярмарок, яка нещодавно закінчилася. Вона збирається в дорогу до іншої селі чи містечку.

Всі основна частина картини виконана в яскравих, олійно-пастельних тонах. А як протиставлення всьому лубочному зображення – блискавка, яка нещадно б'є в купол церкви. Як ніби, автор попереджає людей про небезпеку, що насувається, підкреслюючи її, темним і лиховісним грозовим небом. Але, будучи дуже сильним духом, і надзвичайно великодушним людиною, автор «веде» небезпека від людей. Удар припадає в шпиль купола, блискавка изламывается і відступає, навіть не доходячи до людей, які, в свою чергу, не перестають займатися своїми справами.

У самому полотні, можна чітко простежити зароджується модерн, з невеликими елементами імпресіонізму.



Категорія: 8-й клас | Додано: 16.11.2016
Переглядів: 532 | Рейтинг: 0.0/0


Всього коментарів: 0
avatar