Опис картини Бориса Кустодієва «Гуляння на Волзі»
Багато художні критики, однозначно сходяться на думці, що задум написати це геніальне полотно, виникла у художника в той момент, коли він проживав у готелі «Ермітаж». І так вийшло, що вікна його кімнати, в акурат, виходили на набережну Волги, звідки можна було спостерігати чудовий пейзаж російської природи. Звичайно, автор не зміг упустити такої можливості, щоб не створити свій черговий шедевр.
Якщо пильніше вдивитися в саму картину, то можна припустити, що картина написана «звідкись згори». Дійсно, якщо вдатися до пошуку в архівних даних, то можна з'ясувати, що номер, в якому проживав Борис Кустодієв, знаходився на другому поверсі.
Полотно написане, виключно, в «кустодиевском» стилі. Не дарма, критики називали його, ніяк інакше, як «фантазер російського побуту». І, це, безсумнівно, так і є.
На картині можна спостерігати певне, дуже пишне і помпезне свято, яке відбувається на узбережжі великої російської річки. Можна побачити велику кількість, добре одягнених людей. По всій імовірності, це міщани, купці і поміщики. Чоловіки одягнені в нарядні костюми і косоворотки, жінки – в різних, пишних і святкових вбраннях. Особливу увагу автор приділив головним уборам жінок. Якщо придивитися пильніше, то неможливо знайти двох однакових форм.В той час, багаті жінки, приділяли особливу увагу, в цій частині свого гардеробу, так як це було своєрідною «візитною карткою» світське життя.
Ще більше умиротворення тим, що відбувається, додають затишні і прикрашені кіоски, з солодощами, а вуличне чаювання, а, можливо, і щось міцніше, додає картині той, незабутній шарм, коли так і хочеться зануритися в ту, спокійну і повсякденне атмосферу святкування. Мимоволі може здатися, що глядач сам ставати учасником цього свята, і, ось-ось, сам почне співати пісні.
Не можна не помітити природу самого узбережжя Волги, а саме, тієї місцевості, де відбувається свято.
Відразу видно, що це теплий літній вечір. Яскраво-зелені дерева, під якими стоять кіоски, і гуляють люди, немов застигли, спостерігаючи веселих і радісних людей, спокійно спостерігаючи за їх поведінкою.
На тому березі ріки, можна спостерігати пристань, а по самій річці, спокійно рухаються, баржа і пароплав, тільки в різних напрямках.
Блакитне небо з хмарами, так само, не віщує нічого поганого, як ніби, сприяє проведенню свята. У всякому разі, судячи з неба і хмар, дощ не намічається, і погода обіцяє бути теплою і «поблажливою».
Ніколи не забував автор, і про духовності російського народу. На дальньому плані картини, на тому березі річки, на пагорбі, можна бачити золотоверхий Воскресенський собор.
Хоча, і сама картина виконана в стилі портретного пейзажу, багато хто, вже можуть переглянути в ній, деякі елементи модернізму, який, напередодні 20-го століття, починав розвиватися.
|
Категорія: 8-й клас | Додано: 18.11.2016
|
Переглядів: 677
| Рейтинг: 0.0/0 |
|