П`ятниця
22.11.2024
09:09
Нові твори
Чому я хочу бути поліцейським?

Який подарунок краще всього?

Піонерський табір

Літо 2023 року

Лист для батьків, чому мені потрібно завес...

Теми творів
Хобі Родина здоров'я цирк літо канікули зима Улюблена Тварина іграшки Новий рік Улюблений фільм Улюблений квітка день народження Мій Клас улюблений вчитель Моя Кімната Перший Сніг Андерсен творчість навчання Вчинки Дідусь Рідне Місто квіти осінь Короленка космос Врубель Комарів Саврасов Полєнов Грабар Нестеров Решетніков Тургенєв Прислів'я маршак Україна ВІЙНА Єршов Д. Дефо природа доброта Фантастика свята ЛЕГЕНДИ їжа байки Чехов Сусіди Лермонтов улюблена іграшка Бредбері спорт Підручник Куїнджі Рідний Край Лєсков гомер Пришвін казки Герасимов Маковський Васнєцов Левітан Шишкін Распутін Дж. Свіфт Дж. Лондон міфи щастя Ж. Верн Дитинство Великдень Домашня Тварина Конан Дойл Сестра література Абрамов Некрасов Як я провів літо Дж. Олдрідж Масниця весна О. Генрі Відпочинок Пушкін Івашкевич пукирев васнецов попов Перов Андрєєв Прізвиська Гоголь Салтиков-Щедрін екологія Платонов Крилов Побут Юон Карамзін іграшка професії Мрія Сервантес Шекспір Магія зощенко Грін Паустовський традиції праця Заздрість бальзак Слово О Полку Ігоревім зимові канікули мама Фонвізін Грибоєдов церква фільми Мольєр Батьківщина зло Островський Армія мистецтво ліс світ Добро толстой знання США село китай краса Літні Канікули Гумільов Оскар Уальд Тато тварини Гончаров історія Достоєвський тютчев айтматов Горький Бунін Кафка поезія дружба Ким Я Хочу Стати Джек Лондон Індія книга Єсенін кіно Улюблений Предмет Релігія Єрофєєв вчитель Купрін Солженіцин Музика Булгаков Ахматова театр Медицина Хемінгуей школа наука Васильєв Комп'ютер вільна тема
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Шкільні твори
Головна » Твори » 8-й клас

Опис картини Бориса Кустодієва «Гуляння на Волзі»

Багато художні критики, однозначно сходяться на думці, що задум написати це геніальне полотно, виникла у художника в той момент, коли він проживав у готелі «Ермітаж». І так вийшло, що вікна його кімнати, в акурат, виходили на набережну Волги, звідки можна було спостерігати чудовий пейзаж російської природи. Звичайно, автор не зміг упустити такої можливості, щоб не створити свій черговий шедевр.

Якщо пильніше вдивитися в саму картину, то можна припустити, що картина написана «звідкись згори». Дійсно, якщо вдатися до пошуку в архівних даних, то можна з'ясувати, що номер, в якому проживав Борис Кустодієв, знаходився на другому поверсі.

Полотно написане, виключно, в «кустодиевском» стилі. Не дарма, критики називали його, ніяк інакше, як «фантазер російського побуту». І, це, безсумнівно, так і є.

На картині можна спостерігати певне, дуже пишне і помпезне свято, яке відбувається на узбережжі великої російської річки. Можна побачити велику кількість, добре одягнених людей. По всій імовірності, це міщани, купці і поміщики. Чоловіки одягнені в нарядні костюми і косоворотки, жінки – в різних, пишних і святкових вбраннях. Особливу увагу автор приділив головним уборам жінок. Якщо придивитися пильніше, то неможливо знайти двох однакових форм.В той час, багаті жінки, приділяли особливу увагу, в цій частині свого гардеробу, так як це було своєрідною «візитною карткою» світське життя.

Ще більше умиротворення тим, що відбувається, додають затишні і прикрашені кіоски, з солодощами, а вуличне чаювання, а, можливо, і щось міцніше, додає картині той, незабутній шарм, коли так і хочеться зануритися в ту, спокійну і повсякденне атмосферу святкування. Мимоволі може здатися, що глядач сам ставати учасником цього свята, і, ось-ось, сам почне співати пісні.

Не можна не помітити природу самого узбережжя Волги, а саме, тієї місцевості, де відбувається свято.

Відразу видно, що це теплий літній вечір. Яскраво-зелені дерева, під якими стоять кіоски, і гуляють люди, немов застигли, спостерігаючи веселих і радісних людей, спокійно спостерігаючи за їх поведінкою.

На тому березі ріки, можна спостерігати пристань, а по самій річці, спокійно рухаються, баржа і пароплав, тільки в різних напрямках.

Блакитне небо з хмарами, так само, не віщує нічого поганого, як ніби, сприяє проведенню свята. У всякому разі, судячи з неба і хмар, дощ не намічається, і погода обіцяє бути теплою і «поблажливою».

Ніколи не забував автор, і про духовності російського народу. На дальньому плані картини, на тому березі річки, на пагорбі, можна бачити золотоверхий Воскресенський собор.

Хоча, і сама картина виконана в стилі портретного пейзажу, багато хто, вже можуть переглянути в ній, деякі елементи модернізму, який, напередодні 20-го століття, починав розвиватися.



Категорія: 8-й клас | Додано: 18.11.2016
Переглядів: 677 | Рейтинг: 0.0/0


Всього коментарів: 0
avatar