Опис картини Бориса Кустодієва «Ярмарок»
Якщо зробити невеликий екскурс в історію простого російського народу, то можна зробити простий висновок про те, що ярмарки були, для людей, головним і центральним місцем проведення вільного часу. Ярмарки існували не тільки для того, щоб там можна було купити необхідні речі, або щось продати. Це ще було місце для закладу потрібних знайомств, для укладання деяких угод. Так само, як правило, на ярмарок, завжди одягали нові речі, щоб, як кажуть – «людей подивитися й себе показати».Крім того, на кожній сільській ярмарку, завжди проводилися, різного роду, конкурси, змагання, естафети. Одним словом, завжди було весело і комфортно, для простих російських людей.
Ця картина видатного російського художника, не стала винятком. На картині, глядач може побачити людей, простих російських селян, які, дізнавшись, що буде ярмарок, наділи на себе все найкраще, що у них було, досить убогий, селянському гардеробі.
Тим не менш, на всіх учасників ярмарки, вбрані у святковий одяг. Чоловіки одягли нові, святкові постоли, нові каптани, щоб виробляти найкраще враження. Жінки так само, не відстають від них. Вони одягнені в нові сукні і красиві хустки, з різними візерунками.
Якщо пильніше вдивитися в саме полотно, то можна помітити цікавий факт: жоден з учасників ярмарку, неможливо розгледіти обличчя. Ця обставина, можливо, свідчить про те, що всі персонажі картини, зайняті тим, чи іншим справою.
На передньому плані, в самому центрі полотна, глядач може побачити двох літніх чоловіків, які, щось дуже серйозно і бурхливо обговорюють. Можливо, вони прицінюються до якоїсь речі, яка, судячи з усього, їм не по кишені, а, можливо, обговорюють ціни на попередніх ярмарках.
На подібних заходах, як правило, завжди були присутні діти. Ще б, адже будь-яка ярмарок, завжди припускала достаток різних солодощів і цікавих іграшок. Судячи по зображенню, цей ярмарок – не виняток. Можна побачити дівчинку, яка притискає до себе улюблену лялечку, і хлопчика, який старанно жує щось смачне.
Жінки на картині – у своєму «репертуарі». Вони з великим задоволенням і увагою, розглядають і приміряють різні хустки, а дві молоді дівчини, бурхливо обговорюють між собою якийсь товар.
На іншій стороні картини, йде вибір начиння, яка стане в нагоді в господарстві. Граблі, відра, лопати – все це вкрай необхідно будь-якій господині. Ось, і на картині, можна побачити, як жінка торгується, з метою купити граблі подешевше.
Так само, можна побачити і молодих хлопців, які зупинили свій вибір на музичних інструментах. Можна припустити, що їм дуже сподобалася губна гармошка, але, перш, ніж її купити, вони хочуть дуже ретельно її перевірити.
На дальньому плані картини, можна спостерігати село, з її старенькими і похиленими, будиночками. Висока церква, своїми куполами, як би підкреслює, сірим і похмурим небом, то обставина, що дуже скоро, ярмарок підійде до кінця, і всі люди повернутися до свого буденного і сірого життя.
|
Категорія: 8-й клас | Додано: 23.11.2016
|
Переглядів: 648
| Рейтинг: 0.0/0 |
|