Перш ніж закурити - подумай
Твір на тему «Перш, ніж закурити - подумай», 8 клас.
Практично кожна людина хоч раз у своєму житті отримує цю сумнівну пропозицію - закурити. Запропонувати закурити може шкільний товариш, знайомий, колега по роботі - просто маса варіантів. Але потрібно приймати таку пропозицію, оскільки воно заманливо, як здається?
Школяр може спокуситися на це сумнівну пропозицію і взяти запропоновану йому цигарку, щоб показати свою "дорослість". Природно, з першого разу процес куріння навряд чи комусь сподобається. Неприємний запах з рота і почуття нудоти, звичайно ж, на перший раз відвадить дитини, який викурив сигарету, щоб показати, що він вже дорослий перед своїми однолітками чи старшими школярами. Дитину не зупинить той факт, що він багато чув про шкоду куріння. Дітям притаманні експерименти, навіть якщо вони знають, що подібні речі шкідливі для здоров'я і порицаются суспільством.Деякі завзяті курці починали курити саме в юному віці і проносять свою погану звичку через усе своє свідоме життя. Ці люди просто не відмовилися від запропонованої їм у дитинстві сигарети.
Якщо у дітей більш-менш зрозумілі причини бажання спробувати сигарету на смак, то чому ж деякі, вже будучи дорослими, у зрілому віці набувають цю згубну звичку? Багато свою пристрасть до куріння виправдовують частими стресами і неприємностями, а деякі окрім куріння мають ще й не одну згубну звичку. Я читав, що вживання алкоголю провокує частіше закурювати або навіть знову взятися за сигарету людини, раніше кинув палити.
Багато палять дорослі не бачать у цій своїй звичці нічого поганого, вважаючи куріння безпечніше, ніж вживання алкоголю або наркотиків. Тим не менш, давайте розберемося, чи є процес куріння таким вже нешкідливим заняттям.
По-перше, у регулярно палить людини розвивається сильна залежність від куріння. Кинути палити з часом стає все важче і важче, палить людина не може уявити своє життя без сигарети, стає її рабом. Куріння - це узаконена токсикоманія, коли курець, оповитий смердючим сигаретним димом отримує "кайф" і сумнівне задоволення від процесу "ковтання диму". Судини мозку у активного курця в процесі куріння звужуються, що дає йому привід думати, що викурена сигарета впливає благотворно на його нервову систему і розслабляє його. Це зовсім не так.Нікотин для курця стає необхідним, тому що включається в процеси обміну речовин і тоді вже палить людині стає важко кинути палити вже фізично, а не тільки психологічно.
По-друге, нікотин є сильною отрутою рослинного походження. Собака, наприклад, гине від 0,5 краплі нікотину, а курець, що викурює в день близько пачки сигарет, одержує близько 2-3 крапель нікотину. Отримавши цю дозу нікотину протягом доби, курець не гине лише тому, що отримує таку смертельну дозу нікотину не за раз, а порціями протягом дня.
Курець завдає шкоди не лише своєму здоров'ю, а й здоров'ю оточуючих. Особливо від "пасивного куріння", коли людина, не будучи курцем, пасивно вдихає цигарковий дим, страждають некурящі люди і діти, якщо хтось курить в їх присутності.
Так що, варто сто разів подумати, перш ніж затягнутися своєю першою сигаретою. Вдумайтеся тільки, скільки куріння вам буде приносити проблем зі здоров'ям, не рахуючи того, що сигарети коштують зовсім не дешево. Куріння - це ще й додатково щоденний відчутний удар по бюджету. А від себе особисто хочу додати, що курити - зовсім не круто. Круто - не палити!
|
Категорія: 8-й клас | Додано: 15.12.2017
|
Переглядів: 444
| Рейтинг: 0.0/0 |
|