Подвиги царевича Рами (По давньоіндійській поемі "Рамаяна")
Міфічне твір "Рамаяна" — твір, автором якого вважається народ Індії. Перша згадка про поемі з'явилося ще до нашої ери - в IV столітті. Ім'я автора, на жаль, не дійшло до наших днів. На думку дослідників, над створенням цього епосу, повинно бути, працювали представники декількох поколінь. У "рамаяні як" описані подвиги Рами — стародавнього царевича, дружина якого, Сита, була викрадена Раваною - повелителем злобних демонів. Звільнена з полону Сита йде з життя, а Рама, прийняв аскетизм, підноситься на небеса.
Цікаво, що в образі оповідача виступає безгрішний аскет - Вальмікі. Цей святий чоловік шукає епохального героя - самого мужнього, доброго і мудрого красеня. У першій частині "Рамаяни" йдеться про те, що оповідач прийняв рішення: героєм його поеми стане царевич Рама, так як саме він наділений всіма необхідними якостями.
Рама - типовий богатир античних часів. Улюблений син і спадкоємець старого правителя, він ще в ранній молодості зробив кілька "дорослих" подвигів: встав на захист старого подвижника (врятував його від нечисті), підняв і натягнув тятиву міфічного цибулі, належить богу Шиві. Не менш характерні і сюжетні перипетії "Рамаяни": гідний трону народний улюбленець не може стати царем із-за підступів злісної мачухи, яка мріє бачити царем свого сина-Бхарату. Рама не став перечити волі старого батька і в супроводі свого брата по імені Лакшмана, пішов із царства.
Поза всяким сумнівом, Рама - уособлення безпристрасного, мужнього і стриманого героя, слухняного волі батьків. Читач не може не перейнятися повагою до царевича, яка стала на шлях добровільного вигнання.
Коли помер старий цар, Бхарата, знаючи, що законний спадкоємець - Рама, приймає рішення розшукати царевича. Але Рама, для якого воля батька священна, прийняв рішення: не показуватися в царстві раніше призначеного часу. Але ці чотирнадцять років законний спадкоємець не сидів склавши руки: він здійснив безліч подвигів.
Правитель демонів Равана, що залишився з-за Рами без війська, вирішив помститися царю і викрав його кохану. Але від цієї втрати Рама не став слабшим.
Автор "Рамаяни" заклав ланцюжок подвигів, скоєних царевичем, в основу свого творіння. За законами жанру Рама і Лакшмана вирушили визволяти Сіту. По дорозі до них приєднався ще один казковий персонаж - мавпячий цар Сугрива. Об'єднавшись, людське і мавпяче військо взяло приступом стіни міста, в якому сховався Равана. Це місце в поемі, на думку читачів, одне з найцікавіших. Сцени битви описані автором так реалістично, що читач як би переноситься в той час і виявляється серед героїв, обложників Ланку.
Подібно багатьом безкорисливим і відважним епічним героям, царевич Рама є прикладом для наслідування, так як в ньому втілилися прекрасні риси цілої нації.
|
Категорія: 8-й клас | Додано: 11.11.2016
|
Переглядів: 626
| Рейтинг: 0.0/0 |
|