Твір для 8-го класу
Тема: «Праця людини»
Руки майстра
Здавна людина навчилася працювати з матеріалами, наданими йому природою. Люди виготовляли з них необхідні побутові предмети, дитячі іграшки, сувеніри і т. д. Все, що подарувала природа, використовується для власноручного створення виробів. Майстрам під силу будь-яка робота. Приміром, ліплення з глини, форми з якої потім обпалюють, отримуючи горщики. Далі їх розписують мальовничими орнаментами, створюючи оригінальний посуд. Навіть прути використовують як виробний матеріал, роблячи з них чудові плетені вироби. Залізо в руках умільця перетворюється з простого металу в шедеври. Це досягається шляхом кування, лиття і іншими способами.
Ми часто чуємо приказку — "справа майстра боїться", а також вираз — "рука майстра". Коли це згадується, то ми уявляємо собі фахівця, який працює з яким-небудь сировиною або з професійним обладнанням. Однак це лише думка на основі поширених висловів. Досвідом, майстерністю і здібностями можуть володіти люди, що не мають відношення до певної професії.
Будь-яка людина може бути справжнім майстром якого-небудь справи, в незалежності від його освіти і спеціальності. Приміром майстер гончарної справи може чудово працювати на металургійному заводі і навпаки. Жінки, які працюють у медицині, можуть займатися рукоділлям, створюючи неповторні шедеври. Це може бути вишивання, вироби з бісеру, шиття, в'язання, орігамі і т. д. Все не можливо перелічити. Майстерністю можуть володіти не тільки лікарі, а й люди, що працюють в будь-якій сфері діяльності. Кожен намагається вкласти частину своєї душі в улюблену роботу, і не бачать своє майбутнє без неї.
Виходить, що коли мова йде про руках майстра, то маються на увазі всі люди, які займаються своєю улюбленою роботою, яких цінують за їх вміння. Оволодіти майстерністю не просто, воно вимагає багатьох років ретельності і навчання. Деяким людям це дається легко, як мовиться — "талант від бога", але не всім. Тому суспільству потрібно цінувати чужу працю і шанобливо ставитися до нього.
|