Незалежно від того, які ми люди, одного разу в житті нам доводиться вдатися і до брехні. Звичайно, багато хто з нас прагнуть завжди говорити правду, але життєві обставини часто змушують нас вдатися до обману.
Напевно, кожен з нас знайомий з виразами «брехня во спасіння». Дійсно, на мій погляд, заради того, щоб допомогти ближньому, можна якось обдурити. Однак, не можна рятувати одну людину, завдавши шкоди іншій. Може, іноді варто не всі договорювати, у підсумку виходить, що начебто і не обдурив, так і правди не сказав.
Є ще досить цікаве твердження «краще гірка правда, ніж солодка брехня». Звичайно, важко не погодиться з цим твердженням. Проте особисто мені здається, іноді деяким людям краще говорити солодку брехню, адже правда може завдати величезної шкоди їх здоров'ю. Але якщо подивитися з іншого боку. Правда рано чи пізно вийде назовні, брехня практично завжди розкривається. Тому, дивлячись і виходячи з ситуації, ми повинні поміркувати і вирішити, в яких випадках дотримуватися правди, а в яких дозволити собі збрехати.
Звичайно, життєві ситуації бувають різними. І хто б що не говорив, часом буває так, що невелика брехня стає благом. Не можна не помітити, що і люди бувають різними, деякі з нас зовсім не визнають брехня, та в якійсь мірі вони, звичайно ж, мають рацію.
Я вважаю, що по мірі можливості, ми повинні намагатися говорити завжди правду. Однак якщо ситуація вимагає можна і збрехати. Звичайно, це тільки моя думка, і не кожен зобов'язаний його визнавати.
|