Смішний доблесний лицар Дон Кіхот Ламанчський
Роман про Дон Кіхота, за задумом автора Мігеля де Сервантеса Сааведри, повинен був бути пародією на романи про лицарів, які отримали величезну популярність в Іспанії того часу. Однак у підсумку роман не став пародією. Це була розповідь, який здивував всіх людей того часу. Це була історія про трохи божевільному, наївному Дон Кіхота, повністю впевнене в тому, що він є лицарем. Цей роман розповідає про зіткнення людей-реалістів з диваками, які живуть у своєму уявному світі, а також про те, як цим противоположностям жити один з одним в реальному світі.
Дон Кіхот, після прочитання незліченної кількості книг про подвиги благородних лицарів, трохи позбувся розуму. Уявивши себе лицарем, він одягається у свій шолом, панцир, називає самого себе Дон Кіхотом Ламанчским, а свого старого коня – Росинантом. Своєю дамою серця Дон Кіхот проголошує Дульсінею Тобоську. Далі новоспечений лицар вирушає шукати пригоди.
Втім, ці пригоди він знаходить досить швидко. Дон Кіхот своїми пихатими фразами викликає тільки сміх у оточуючих. Своїм бажанням довести, що Дульсінея Тобоська – найпрекрасніша жінка в світі, провокує купців, які його б'ють.
Свого зброєносця Дон Кіхот знаходить у рідному селі. Їм стає Санчо Панса, який насправді звичайний орач. Після цього, Дон Кіхот разом з новим другом йдуть шукати нові пригоди.
Наприклад, лицар встиг побитися з велетнями, тобто з млинами; трохи не поранив ціле стадо баранів, які йому ввижалися ворогами; допоміг звільнитися каторжникам. Ну, крім усього іншого, ще написав вірші, присвячені своїй прекрасній дамі. Взагалі, багато ще «подвигів» встиг здійснити доблесний лицар. А помер він зовсім не в бою, а своєму ліжку, при цьому критикуючи свої улюблені лицарські романи.
Можливо, зовні він може здатися дуже комічним персонажем, у кого-то навіть викликати сміх. Однак на ділі, якщо вдуматися, то він викликає швидше жалість. Адже він є втіленням безкорисливості, благородія. Він настільки вперто думає, що зможе перемогти зло, що якось не хочеться над ним сміятися. Адже він завжди хотів лише допомогти людям. Дон Кіхот був готовий віддати все заради інших, однак, ніхто його за це не дякував. У підсумку, він розчарувався і здався.
Не дивно, що такий яскравий образ благородного лицаря став вічним у літературі. Але все ж якщо замислитися, то не такий вже цей добрий лицар і смішний, оскільки він самовіддано намагався захистити всіх, хто потребує.
|
Категорія: 8-й клас | Додано: 01.12.2019
|
Переглядів: 466
| Рейтинг: 0.0/0 |
|