Понеділок
25.11.2024
15:30
Нові твори
Чому я хочу бути поліцейським?

Який подарунок краще всього?

Піонерський табір

Літо 2023 року

Лист для батьків, чому мені потрібно завес...

Теми творів
Хобі Родина здоров'я цирк літо канікули зима Улюблена Тварина іграшки Новий рік Улюблений фільм Улюблений квітка день народження Мій Клас улюблений вчитель Моя Кімната Перший Сніг Андерсен творчість навчання Вчинки Дідусь Рідне Місто квіти осінь Короленка космос Врубель Комарів Саврасов Полєнов Грабар Нестеров Решетніков Тургенєв Прислів'я маршак Україна ВІЙНА Єршов Д. Дефо природа доброта Фантастика свята ЛЕГЕНДИ їжа байки Чехов Сусіди Лермонтов улюблена іграшка Бредбері спорт Підручник Куїнджі Рідний Край Лєсков гомер Пришвін казки Герасимов Маковський Васнєцов Левітан Шишкін Распутін Дж. Свіфт Дж. Лондон міфи щастя Ж. Верн Дитинство Великдень Домашня Тварина Конан Дойл Сестра література Абрамов Некрасов Як я провів літо Дж. Олдрідж Масниця весна О. Генрі Відпочинок Пушкін Івашкевич пукирев васнецов попов Перов Андрєєв Прізвиська Гоголь Салтиков-Щедрін екологія Платонов Крилов Побут Юон Карамзін іграшка професії Мрія Сервантес Шекспір Магія зощенко Грін Паустовський традиції праця Заздрість бальзак Слово О Полку Ігоревім зимові канікули мама Фонвізін Грибоєдов церква фільми Мольєр Батьківщина зло Островський Армія мистецтво ліс світ Добро толстой знання США село китай краса Літні Канікули Гумільов Оскар Уальд Тато тварини Гончаров історія Достоєвський тютчев айтматов Горький Бунін Кафка поезія дружба Ким Я Хочу Стати Джек Лондон Індія книга Єсенін кіно Улюблений Предмет Релігія Єрофєєв вчитель Купрін Солженіцин Музика Булгаков Ахматова театр Медицина Хемінгуей школа наука Васильєв Комп'ютер вільна тема
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Шкільні твори
Головна » Твори » 8-й клас

Справі час, потісі годину

Твір для 8 класу за приказці «Справі час, потісі годину».

Усна народна творчість - найдавніше з усіх видів мистецтва. Панують в ньому прислів'я та приказки. Цього роками накопичується досвід дісталася нам, пройшовши крізь століття. Прадіди побажали передати в майбутнє свою мудрість, знання і звичаї, щоб ми стали розумними і порядними трудівниками, гідними їх великих справ.

Ось одна з класичних прислів'їв: "Справі час, потісі годину". Цей вислів підкреслює цінність життя і її швидкоплинність. Адже ми досить часто розмінюємося на всякі дрібниці, думаючи, що у нас все ще попереду. Результатом такої бездіяльності стає те, що з підлітка виходить справжній ледар, що розраховує на допомогу батьків. Йому й на думку не спаде, що його батько і мати з часом самі будуть потребувати підтримки. Ця приказка нагадує про те, що пора юності нетривала і призначена для навчання та становлення дорослої людини. Допоможе в цьому не тільки підготовка в школі, але і вивчення народного досвіду, залишеного попередніми поколіннями всім науки.

Що відбувається з людьми на самому справі? Замість того, щоб життя витрачати на вчення, ми піддаємося спокусі проводити час даремно. В результаті цього, дорослішання відбувається безцільно, з пропуском занять, неуважного вивчення шкільних предметів і поганого їх засвоєння. Зрозуміло, що в дитинстві сильно хочеться потішатися і грати, ходити в кіно і на концерти улюблених груп, слухати музику і дивитися телевізор.Але потрібно враховувати, що вільне проведення часу потрібно і призначене для відпочинку після виснажливої діяльності по досягненню поставлених цілей, є стимулом для подальшого ривка в пізнанні навколишнього світу. Робота і відпочинок повинні приносити радість спільно, доповнювати один одного. Як приємно усвідомлювати почуття виконаного обов'язку і без вини віддатися веселощам. Адже чим більше людина працює, тим радісніше він відпочиває.

Якщо життя проходить безробітні, з постійними розвагами і задоволеннями, то, як це здасться ні дивним, вона швидко приїдається і перестає приносити радість. Давно відомо, що праця облагороджує людину і робить з нього не просто сильне і розвинена тварина, а розумне істота. Тому навчання теж можна зробити приємною, якщо усвідомити, що вона корисна і необхідна для подальшого життя. Тому-то до сих пір і актуальна старовинна прислів'я: "Справі час, потісі годину".



Категорія: 8-й клас | Додано: 15.04.2016
Переглядів: 545 | Теги: Прислів'я | Рейтинг: 0.0/0


Всього коментарів: 0
avatar