Твір для 8 класу за приказці «Справі час, потісі годину».
Усна народна творчість - найдавніше з усіх видів мистецтва. Панують в ньому прислів'я та приказки. Цього роками накопичується досвід дісталася нам, пройшовши крізь століття. Прадіди побажали передати в майбутнє свою мудрість, знання і звичаї, щоб ми стали розумними і порядними трудівниками, гідними їх великих справ.
Ось одна з класичних прислів'їв: "Справі час, потісі годину". Цей вислів підкреслює цінність життя і її швидкоплинність. Адже ми досить часто розмінюємося на всякі дрібниці, думаючи, що у нас все ще попереду. Результатом такої бездіяльності стає те, що з підлітка виходить справжній ледар, що розраховує на допомогу батьків. Йому й на думку не спаде, що його батько і мати з часом самі будуть потребувати підтримки. Ця приказка нагадує про те, що пора юності нетривала і призначена для навчання та становлення дорослої людини. Допоможе в цьому не тільки підготовка в школі, але і вивчення народного досвіду, залишеного попередніми поколіннями всім науки.
Що відбувається з людьми на самому справі? Замість того, щоб життя витрачати на вчення, ми піддаємося спокусі проводити час даремно. В результаті цього, дорослішання відбувається безцільно, з пропуском занять, неуважного вивчення шкільних предметів і поганого їх засвоєння. Зрозуміло, що в дитинстві сильно хочеться потішатися і грати, ходити в кіно і на концерти улюблених груп, слухати музику і дивитися телевізор.Але потрібно враховувати, що вільне проведення часу потрібно і призначене для відпочинку після виснажливої діяльності по досягненню поставлених цілей, є стимулом для подальшого ривка в пізнанні навколишнього світу. Робота і відпочинок повинні приносити радість спільно, доповнювати один одного. Як приємно усвідомлювати почуття виконаного обов'язку і без вини віддатися веселощам. Адже чим більше людина працює, тим радісніше він відпочиває.
Якщо життя проходить безробітні, з постійними розвагами і задоволеннями, то, як це здасться ні дивним, вона швидко приїдається і перестає приносити радість. Давно відомо, що праця облагороджує людину і робить з нього не просто сильне і розвинена тварина, а розумне істота. Тому навчання теж можна зробити приємною, якщо усвідомити, що вона корисна і необхідна для подальшого життя. Тому-то до сих пір і актуальна старовинна прислів'я: "Справі час, потісі годину".