Становлення особистості Петра Гриньова
Твір за мотивами роману А.С. Пушкіна «Капітанська дочка» на тему: «Становлення особистості Петра Гриньова» (8 клас)
Петро Андрійович Гриньов - головний герой історичного роману «Капітанська дочка», написаного А.С. Пушкіним в 1836 році. При прочитанні цієї книги читач може відстежити те, як формується особистість Петра і то, як на це становлення впливають оточуючі його події.
Петро був єдиною дитиною в сім'ї, всі вісім його рідних братів і сестер померли в дитинстві. Невелика сім'я Гриньових жила в тихій, «симбирской» селі із суворим батьком - відставним офіцером, де головний герой, за його словами, жив недорослем. До юнака приставили стременного Архипа Савельїча, подарованого йому в дядьки. Належної освіти герой так і не отримав, але все одно виріс розумним, кмітливим людиною - війна навчить всьому, чого не встигли навчити.
Перший прояв впертого характеру героя застав Савельич, коли Гриньов-молодший програв 100 рублів в більярд, але бігти від боргу не став, а навпаки, приструнив Архипа, який радив не віддавати Зурину гроші. Саме цей момент - початок становлення особистості юного Петра.
По приїзду в Білогірську міцність Гриньов виявляється в родині капітана Миронова, про яку невтішно відгукувався його новий знайомий - Олексій Швабрин. Глузування офіцера над Миронова перестали мати значення для героя, Петро, проживаючи з ними під одним дахом, усвідомив, що ці люди - гідні. Швабрин, будучи людиною негарним і особою, і душею, викликав Гриньова на поєдинок, а причина тому - любов до Маші Миронової, дочки капітана.
Навколо юного офіцера кружляли найрізноманітніші події: і хороші, і погані, але вони не виховали його особистість так, як це зробила любов до капітанської доньки. Фактично, всі труднощі, які випадали на долю героя в Білогірської фортеці, відбувалися через Машу, але вона їх і дозволила остаточно. Ці проблеми найточніше назвати «благими потрясіннями», іншими словами, труднощі на благо: захоплення фортеці пугачовські бунтівниками, кара дворян, арешт Петра, підозра Гриньова в державній зраді і, безпосередньо, постійна загроза життю.
По відношенню до Омеляна Пугачова головний герой проявляє всю свою чесність і непідкупність без сорому, і за це домігся поваги козака. Подання Пугачова про дворянство, мабуть, сильно похитнулося після спілкування з юним офіцером.
Петро Андрійович Гриньов постає перед читачем «людиною честі», який, незважаючи на свою ранню дурість і безвідповідальність, зміг змінитися, виховати в собі людську простоту і відвагу в бою. Ці якості допомогли йому уникнути багатьох труднощів, що випали на його долю.
|
Категорія: 8-й клас | Додано: 07.02.2021
|
Переглядів: 163
| Рейтинг: 0.0/0 |
|