Твір по комедії «Недоросток» Д. І. Фонвізіна
Познайомившись з комедії Фонвізіна «Недоросль» відразу ж починаєш замислюватися про засади виховання підростаючого покоління і помилки в ньому, які можуть призвести до плачевних результатів. Центральним персонажем твору є син пані Простакової - Митрофан. Відразу ж можна помітити, наскільки неприємним у спілкуванні зростає хлопець. Він дуже ледачий, грубий, жорстокий і недалекий.
На прикладі цього твору можна зробити висновок підростаючому поколінню і їх батькам, як не можна ростити дітей. Сліпа любов матері до сина може зіграти злий жарт і отримати в результаті ціле покоління таких «телепнів».
До слова сказати, за одним лише прізвищами можна судити про персонажів, якими їх наділив автор. Простакова дійсно простувата і неграмотна. Але вона до того ж є ще й грубою з прислугою, раболіпного перед можновладцями і владної перед підлеглими. Справжнім антиподом неосвіченою дворянки є Стародуб. Тарас Скотинин також відповідає свого прізвища.Автор представив читачеві два яскравих представника дворянства тих часів, коли одні завдяки своєму становищу у суспільстві дбали тільки про себе і своє благополуччя, а інші готові були допомагати незаможним, отримували освіту і могли з честю постояти за свою державу.
В ті часи, під враженням яких автор написав комедію, більша частина дворянства намагалася ухилятися від обов'язкової державної служби. Але, на прикладі Митрофанушки ясно бачимо, як люблячі батьки оберігають своїх дітей від обов'язку перед суспільством. Погана освіта, відсутність манер і невігластво породжують розбещених дітей. Стародум навіть назвав Митрофанушку взращенным зразком безсердечності і лихих звичаїв.
Сім'я, в якій виріс Простаків молодший навіть віддалено не є ідеальною. Головою є не глава сімейства Простаків старший, а його владна дружина. Підростаюче в неробства та лінощів молоде покоління не може стати оплотом в майбутньому. Такі діти навряд чи стануть опорою постарілим батькам. На них можна буде розраховувати і покладатися.
Мамій ні до чого не прагнути, не ставить перед собою цілей, а лише веде безтурботне життя, до якої його привчила його мати.
Дуже точно автор комедії назвав його недорослью - молодим дворянством, яке позбавлене всього позитивного спадщини інтелігенції держави.
|
Категорія: 8-й клас | Додано: 20.01.2017
|
Переглядів: 678
| Рейтинг: 0.0/0 |
|