Твір-роздум на тему «добро»
Школярі часто пишуть твори на філософські теми. В них піднімаються так звані вічні питання. Про сенс життя, призначення людини, про те, що таке добре і що таке погано. Вашій увазі пропонується твір-роздум на тему «добро», написаний ученицею 8 класу.
З раннього дитинства батьки вчать нас, що потрібно бути добрими і не робити нікому зла. Про це ж пишуть у книгах, до цього закликають у фільмах і мультиках. «Якщо добрий ти – це добре, а коли навпаки – важко», — співає улюбленець всіх малюків Кіт Леопольд.
А як це – бути добрим? Що означає таке знайоме всім нам слово «добро»?
Розмірковуючи на цю тему, я згадала випадок, описаний Миколою Носовою у казці про Незнайку. Головному герою потрібно було зробити три добрих вчинку, щоб отримати чарівну паличку. Це була його заповітна мрія, тому Незнайко старався з усіх сил. Але дуже довго у нього нічого не виходило, тому що він весь час думав про паличці, намагаючись робити добро. А такі вчинки – не вважаються. Адже добро не може бути корисливим.
Я згодна з цим. Микола Носов абсолютно прав: добрий вчинок – це якесь абсолютно безкорисливе дія, спрямована на благо оточуючих. За нього не чекають нагороди, не прораховують свою вигоду і не просять нічого взамін. Добро не продається – воно робиться просто так.
Здійснюючи добрі вчинки, людина отримує щось більше, ніж матеріальні блага. Бачачи результати своїх дій, він відчуває радісні почуття в його душі розливається світло... Кожному, хто хоч раз робив добро, знайомі ці відчуття. Забути їх неможливо. І хочеться відчувати їх знову і знову.
Ласкаво робить щасливим, в першу чергу, того, хто його вчинив. Цю істину складно зрозуміти людям злим і егоїстичним. Вони намагаються, навпаки, відняти, нашкодити, образити... І виявляються в результаті біля розбитого корита. А щастя так і залишається нездійсненною мрією. Тому і співає Кіт Леопольд, що коли навпаки – важко. Так, життя без добра – складна і непривітна.
Я вірю в те, що все, зроблене нами, повертається. Якщо ми когось образили, образять нас. А якщо надали допомогу, нам теж протягнуть руку в скрутну хвилину. А ще я впевнена, що добро – це «заразна» штука. Дивлячись на добрих людей, хочеться бути на них схожими. Адже вони просто світяться від щастя і випромінюють позитивну енергію! Здається, що у них немає жодних проблем, все в житті добре і гармонійно.
А ще більше хочеться зробити що-небудь добре, коли таким чином вчинили по відношенню до тебе. І все це означає, що не потрібно боятися діяти на благо інших. Точніше, не варто думати, що ти не зможеш змінити цей жорстокий і схиблений на грошах світ. Потрібно просто робити потихеньку добро, подаючи тим самим приклад іншим і «заражаючи» їх у хорошому сенсі цього слова. Перевести через дорогу сліпої людини, нагодувати бездомну собачку, зробити шпаківню, сказати підбадьорливе слово того, хто втомився або зневірився, послухати маму, виконати домашнє завдання старанно, полити деревце або квіти у дворі, подати іграшку дитині... І все це – добро.
Способів висловити доброту – тисячі. Вони на кожному кроці. Головне, зберегти в душі світло і не озлобитися. Це самий вірний шлях до щастя, на мій погляд!
|
Категорія: 8-й клас | Додано: 06.10.2017
|
Переглядів: 809
| Рейтинг: 0.0/0 |
|