Понеділок
25.11.2024
15:55
Нові твори
Чому я хочу бути поліцейським?

Який подарунок краще всього?

Піонерський табір

Літо 2023 року

Лист для батьків, чому мені потрібно завес...

Теми творів
Хобі Родина здоров'я цирк літо канікули зима Улюблена Тварина іграшки Новий рік Улюблений фільм Улюблений квітка день народження Мій Клас улюблений вчитель Моя Кімната Перший Сніг Андерсен творчість навчання Вчинки Дідусь Рідне Місто квіти осінь Короленка космос Врубель Комарів Саврасов Полєнов Грабар Нестеров Решетніков Тургенєв Прислів'я маршак Україна ВІЙНА Єршов Д. Дефо природа доброта Фантастика свята ЛЕГЕНДИ їжа байки Чехов Сусіди Лермонтов улюблена іграшка Бредбері спорт Підручник Куїнджі Рідний Край Лєсков гомер Пришвін казки Герасимов Маковський Васнєцов Левітан Шишкін Распутін Дж. Свіфт Дж. Лондон міфи щастя Ж. Верн Дитинство Великдень Домашня Тварина Конан Дойл Сестра література Абрамов Некрасов Як я провів літо Дж. Олдрідж Масниця весна О. Генрі Відпочинок Пушкін Івашкевич пукирев васнецов попов Перов Андрєєв Прізвиська Гоголь Салтиков-Щедрін екологія Платонов Крилов Побут Юон Карамзін іграшка професії Мрія Сервантес Шекспір Магія зощенко Грін Паустовський традиції праця Заздрість бальзак Слово О Полку Ігоревім зимові канікули мама Фонвізін Грибоєдов церква фільми Мольєр Батьківщина зло Островський Армія мистецтво ліс світ Добро толстой знання США село китай краса Літні Канікули Гумільов Оскар Уальд Тато тварини Гончаров історія Достоєвський тютчев айтматов Горький Бунін Кафка поезія дружба Ким Я Хочу Стати Джек Лондон Індія книга Єсенін кіно Улюблений Предмет Релігія Єрофєєв вчитель Купрін Солженіцин Музика Булгаков Ахматова театр Медицина Хемінгуей школа наука Васильєв Комп'ютер вільна тема
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Шкільні твори
Головна » Твори » 8-й клас

Твір за оповіданням Олександра Гріна «Зелена лампа»

Цей повчальний розповідь Олександра Гріна, про мінливості долі, про те, як один чоловік зміг отримати користь з грошей і вільного часу; а інший розорився і став убогим сам. Навіть за описом вчинку багатої людини; ми бачимо його нудьгуючим, спраглим розваг, безсоромними людиною. Він приводить у дім жебрака, якого заради розваги обдаровує грошима. Він знімає для нього кімнату і всі за однієї умови, - щодня в одне і теж час на вікні кімнати треба запалювати лампу покриту зеленим абажуром. У той час, коли лампа була включена, багатий заборонив йому виходити з кімнати.За дотримання цих умов багатій платив гроші.

Що відчував бідна людина від такого життя? У перший час, він напевно був щасливий; після ночівлі на вулиці і вічного голоду, опинитися в таких шикарних на його погляд умовах; однак пізніше він почав відчувати нудьгу, яку заповнити було нічим, і Джон (так звали колишнього бідняка), від нудьги почав гортати книги. Але повернемося знову до багатій людині; що він відчував дивлячись на зелену лампу палаючу у вікні? Можливо він показував її друзям, і дивився на її світло у вікні, як символ своєї "влади" над знедоленим, і хвалився своєю "остроумнейшей" жартом. Але все колись закінчується, доля невблаганна, багатій розорився. І сам ставши обдертим жебраком, потрапив у лікарню.

Волею випадку життя звела колишнього багатія Стильтона, і лікаря, який врятував йому життя. Лікар розповів колишньому багатієві історію своєї долі, від халамидника на вулиці до лікаря хірурга. Головним символом його успіху в житті, стала "зелена лампа"; опинившись у вільному ув'язненні, він захопився анатомією і став вивчати медичні книги, через деякий час здав екзамен і поступив в медичний коледж. Ця історія вразила колишнього жартівника, йому стало соромно, і він просив вибачення у Джона.Так забава перетворилася в благодіяння для бездомного, а лампа, якої призначалося бути символом знущання і зверхності, стала символом досягнення мети і пізнання наук.

Два різні людини, дві долі прямо протилежні; жебрак з вулиці і багатій живе в розкоші. Один розкидав своє стан направо і наліво; інший з 10 фунтів в день зробив собі майбутнє. І знову тема; тема сили мрії, що йде через скорботи і приниження, - знову відбивається і в цьому оповіданні Олександра Гріна. І знову щасливий кінець в оповіданні, звичайно багатому не повернулося багатство, але логічно припустити, що доктор не залишить свого благодійника без нагороди. А що зелена лампа?Зелена лампа стала символом сорому і совісті, і, мабуть, до кінця днів своїх буде горіти в душі вогнем совісті у нещасного колишнього багатія Стильтона. 



Категорія: 8-й клас | Додано: 15.04.2016
Переглядів: 678 | Теги: Грін | Рейтинг: 0.0/0


Всього коментарів: 0
avatar