Твір за оповіданням Олександра Гріна «Зелена лампа»
Цей повчальний розповідь Олександра Гріна, про мінливості долі, про те, як один чоловік зміг отримати користь з грошей і вільного часу; а інший розорився і став убогим сам. Навіть за описом вчинку багатої людини; ми бачимо його нудьгуючим, спраглим розваг, безсоромними людиною. Він приводить у дім жебрака, якого заради розваги обдаровує грошима. Він знімає для нього кімнату і всі за однієї умови, - щодня в одне і теж час на вікні кімнати треба запалювати лампу покриту зеленим абажуром. У той час, коли лампа була включена, багатий заборонив йому виходити з кімнати.За дотримання цих умов багатій платив гроші.
Що відчував бідна людина від такого життя? У перший час, він напевно був щасливий; після ночівлі на вулиці і вічного голоду, опинитися в таких шикарних на його погляд умовах; однак пізніше він почав відчувати нудьгу, яку заповнити було нічим, і Джон (так звали колишнього бідняка), від нудьги почав гортати книги. Але повернемося знову до багатій людині; що він відчував дивлячись на зелену лампу палаючу у вікні? Можливо він показував її друзям, і дивився на її світло у вікні, як символ своєї "влади" над знедоленим, і хвалився своєю "остроумнейшей" жартом. Але все колись закінчується, доля невблаганна, багатій розорився. І сам ставши обдертим жебраком, потрапив у лікарню.
Волею випадку життя звела колишнього багатія Стильтона, і лікаря, який врятував йому життя. Лікар розповів колишньому багатієві історію своєї долі, від халамидника на вулиці до лікаря хірурга. Головним символом його успіху в житті, стала "зелена лампа"; опинившись у вільному ув'язненні, він захопився анатомією і став вивчати медичні книги, через деякий час здав екзамен і поступив в медичний коледж. Ця історія вразила колишнього жартівника, йому стало соромно, і він просив вибачення у Джона.Так забава перетворилася в благодіяння для бездомного, а лампа, якої призначалося бути символом знущання і зверхності, стала символом досягнення мети і пізнання наук.
Два різні людини, дві долі прямо протилежні; жебрак з вулиці і багатій живе в розкоші. Один розкидав своє стан направо і наліво; інший з 10 фунтів в день зробив собі майбутнє. І знову тема; тема сили мрії, що йде через скорботи і приниження, - знову відбивається і в цьому оповіданні Олександра Гріна. І знову щасливий кінець в оповіданні, звичайно багатому не повернулося багатство, але логічно припустити, що доктор не залишить свого благодійника без нагороди. А що зелена лампа?Зелена лампа стала символом сорому і совісті, і, мабуть, до кінця днів своїх буде горіти в душі вогнем совісті у нещасного колишнього багатія Стильтона.